17:20 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Poliitika
lühendatud link
Droon (39)
11152

Raketisüsteem "Avangard" on tänasel päeval ülim relv ja vaevalt lähiaastatel sellise lahenduseni mõnes teises riigis jõutakse, arvab Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Uusima mandritevahelise ballistilise raketi "Sarmat" plaanitud kasutuselevõtt Venemaa relvajõududes toimub 2020. aastal, teatas Venemaa president Vladimir Putin iga-aastase saate "Otseühendus" käigus.

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

"Aastal 2020. plaanime relvastusse võtta oma võimsaima strateegilise raketikompleksi — uue ülivõimsa ballistilise raketi "Sarmat"", ütles ta.

Raketisüsteem "Avangard" on tänasel päeval ülim relv ja vaevalt lähiaastatel sellise lahenduseni mõnes teises riigis jõutakse, arvab president Putin. 

"See on tänasel päeval täiuslik relv, kiirusega 20 Machi, 20-kordne helikiirus. Ma ei arva, et selline relv lähiaastatel mõnes teises riigis ilmub, ühel päeval loomulikult, aga nagu ma juba ütlesin, ei häiri see meid, sest meil on ta juba olemas," teatas Putin "Otseliini" ajal.

Ta tuletas meelde, et Venemaa alustas uute relvasüsteemide väljatöötamist vastuseks Ameerika Ühendriikide ühepoolsele väljumisele raketitõrjesüsteeme keelavast lepingust juba 2004. aastal. 

Raketikompleks "Avangard" on praeguseks tootmises, järgmisel aastal võetakse ta Venemaa raketivägedes kasutusele, teatas president: "Avangard" on juba seeriatootmises ja me plaanime ta 2019. aastal relvastusse võtta," ütles Putin.

Venemaal on uute relvasüsteemide katsetamisega juba lõpule jõutud, jäänud on veel täiendavad plaanilised tööd, teatas president Putin, vastates saatejuhu kommentaarile, et Lääne meedia kahtleb riigipea poolt Föderaalassambleele näidatud Venemaa uute relvade katsetuste edukuses.

"Meil on kõik tooted, millest ma rääkisin – sealhulgas kaks tuumajõuallikaga, n.ö. tuumamootoriga relva – piiramatu lennuulatusega rakett ja veealune mehitamata droon. 

Mõlemal juhul lõpetasime arendustöö põhietapi, nimelt kõik, mis on seotud tuumajõuallikate katsetamisega. Siingi on jäänud vaid mõned plaanijärgsed asjad," ütles Putin.

Ta rõhutas, et töö kulgeb graafikukohaselt, "kavandatud protseduuride raames". President ei kahtle raketi ja allveedrooni kavandatud ajal relvastusse võtmises.

Kokkuvõtteks, vastates ühtlasi küsimusele, kuidas Venemaa rahvast mobiliseerida, vastas Vladimir Putin, et olukord riigis ei ole nii kriitiline, kui 1930.-1950. aastail, kuid loorberitele puhkama jääda ei tohi — vajame läbimurdeid digimajanduses, tehisintellektis ja geneetikas, kõrgelt arenenud side-, maantee-, sadama- ja raudteetaristut ning lennutransporti, samuti parima taseme saavutamist hariduse ja tervishoiu küsimustes.

"Me ei tohi piirduda lahkuva rongi viimasesse vagunisse hüppamisega, vaid olema rongi juhtideks. Me saame sellega hakkama, kui tegutseme koos," lõpetas Putin.

Teema:
Droon (39)

Samal teemal

Lihtsalt uskumatu - Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi
Tagid:
geneetika, Sarmat, Avangard, tehisintellekt, Otseühendus Vladimir Putiniga, Otseliin Vladimir Putiniga, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad