12:33 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
USA president Donald Trump

Trumpi arvates tuleks Venemaa G8-sse tagasi kutsuda

© REUTERS / JOSHUA ROBERTS
Poliitika
lühendatud link
3101

Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi arvates tuleks Venemaa uuesti vastu võtta G8-sse. Ameerika president ütles samuti, et Venemaa peaks osalema algaval G7 tippkohtumisel Kanadas Quebeci

TALLINN, 8. juuni — Sptnik. Trump avaldas hämmeldust Venemaa puudumise üle läbirääkimistelaua taga ja ütles, et teeb ettepaneku seda muuta, vahendas RIA Novosti viitega Bloombergile

Suure Seitsmiku riigid tunnetavad Venemaa puudumist >>

"Meeldib see meile või mitte — ja see võib olla poliitiliselt ebakorrektselt öeldud, kuid me peame valitsema maailma. Ja kui G7, mis oli varem G8, ajas Venemaa ära, peaks ta Venemaa nüüd tagasi kutsuma, sest me vajame Venemaad läbirääkimistelaua taga," ütles USA president ajakirjanikele.

Kremlis kommenteeriti juba Trumpi sõnu. Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul on Moskva "keskendunud teistele formaatidele".

Ka Bundestagis kutsuti üles vastukaaluks USA-le taastama Venemaa koht G8-s, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval. Venemaa tuleb kindlasti G8 koosseisu tagasi tuua, teatas Bundestagi Vasakpartei fraktsiooni kaasesimees Sahra Wagenknecht intervjuus raadiojaamale Deutschlandfunk.

Bundestagis selgitati, miks Euroopa ei saa läbi Venemaata >>

"Me oleme Venemaa Suurest Kaheksast välja lülitanud. Nüüd peitub meie mure selles, et USA rakendab poliitikat, mida ülejäänud kuus (riiki — toim.) rakendada ei taha," leiab ta.

Venemaa Teaduste Akadeemia maailmamajanduse ja rahvusvaheliste suhete uurimise instituudi Euroopa uuringute keskuse vanemteadur Vladimir Olentšenko vastas Sputniku raadiosaates küsimusele, kas Venemaale on Suurde Kaheksasse naasmist tarvis:

"Ühest küljest mitte, sest Venemaa on viimastel aastatel näidanud, et tunneb end väga hästi, kui ajab omaenese joont. Teisest küljest aga juhul, kui Venemaa Suures Kaheksas kohal oleks, siis võib-olla õnnestuks vältida rahvusvahelistes asjades paljusid momente, mida hiljem tuleb "lahti harutada"."

"Tuleb arvestada sedagi, et kasvamas on teiste riikide, nagu näiteks Hiina ja India, kes "kaheksasse" ei kuulu, aga kellega Venemaal on väga head suhted, mõjujõud. Seetõttu nõuab see küsimus arukat suhtumist," märkis Olentšenko.

Moskvat kutsutakse taas G8 hulka. Naasta võib, kui selleks põhjust on >>

"Ent ainuüksi asjaolu, et Saksamaa opositsioon küsimuse tõstatab, annab tunnistust sellest, et "seitsmiku" riigid tunnetavad Venemaa puudumist," lisas Vladimir Olentšenko.

Tagid:
tippkohtumine, poliitika, läbirääkimised, Kreml, G7, G8, Dmitri Peskov, Donald Trump, Kanada, USA

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  10
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  36