01:45 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Baltimaades põleb millegipärast maa NATO jalgade all

Baltimaades põleb millegipärast maa NATO jalgade all

© Estonian Defence Forces
Poliitika
lühendatud link
269310

Kremli salajases punkris langetatud otsus põlenud maa taktika rakendamise kohta, seltsimehed, mitte ainult ei lase Põhja-Atlandi heategijatel teha ühiskonnale kasulikke toiminguid, vaid hävitab ka inimsõbraliku looduse, mürgitab õhku

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Baltikumi on haaranud kummaline metsatulekahjude laine. Jah, ilm on tõesti kuiv. Kuid kuidagi kahtlaselt selektiivne on see kõik. Põlevad Läti ja Eesti sõjaväepolügoonid. Kusjuures just NATO õppuste ajal ja pärast seda. Iga inimene teab lapsepõlvest peale üht lihtsat tõsiasja — miski siin ilmas ei juhtu lihtsalt niisama.

Kui olete selgeks saanud "mitte lihtsalt niisama" asjade seletamise kunsti, siis põhimõtteliselt polegi vaja enam midagi lugeda — kõik on seletatav, ja mis seletatav ei ole, seda varjatakse, selle kohta valetatakse ja üldiselt on seda kellelegi vaja.

Jah, me ei suuda seda seletada, kuid me teame midagi selle "mitte lihtsalt niisama" kohta. Mida nimelt? Ah, pole oluline. No mis selle "mitte lihtsalt niisamaga" siis on. Juba üksnes see eristab meid nendest, kes ei tea, kes pole kindel, kes küsib naiivseid küsimusi, otsib tobedaid tõendeid võltsitud fotodelt, esitab fabritseeritud arve.

Lätis möllab juba mitmendat päeva tulekahju. Seda kustutavad tuletõrjujad, kustutab politsei, kustutavad pealinna fotograafid. Kustutavad juba pikka aega aga kahjutulele piiri panna ei suudeta. Võiks arvata, et ei midagi erilist, ikka juhtub. Ilm hellitab, suvel rohi kuivab, võsa närbub, autoaknast lendab suitsuots — ja läkski tuli lahti. Kuid meid, Läti patrioote, on peaaegu võimatu petta. Usume kindlalt, et see kõik pole "lihtsalt niisama".

Alustame sellest, et tulekahju on sõjaväepolügoonil. Jah, rohi on seal samuti kuiv, kuid juhuslikud sigaretiotsad on välistatud. Seal on nii kõva kord, et ilma loata ei lenda kärbeski. Samuti ei pääse sinna niisama luusijad. Veelgi enam, esimene tulekahju algas siis, kui õppuste käigus maandus esimene Ameerika õhudessant.

Ameeriklased pidid näitama, kui kiiresti nad Lätti jõuavad ja saavad osutada tõhusat abi alatu Venemaa rünnaku vastu. Kuid õppus peatati ennetähtaegselt juba isegi enne kõigi langevarjurite maandumist, pärast seda, kui maandumisel süttis üks maandumisplatvormil maandunud sõiduk. Alguses hakkas suitsema ja siis lahvatas kenasti lõõmama.

Kuidas nii?

Kas te pole veel aru saanud?

Pisut?

Juhus?

Kokkusattumus?

Heaküll, ma ütlen siis ära: järgmisel päeval puhkes tulekahju ka sõjaväepolügoonil Eestis. Seega pole mingit kahtlust — see on selge Kremli käekiri. Ilmselt on tegemist salakavala diversiooniga: mõni purjus langevarjur jäi põleva sigaretiga väljale magama. Ja nii mitu korda järjest.

Kahtlemata peab rahvusvaheline üldsus käest kinni hoides väljendama kõige otsustavamat protesti.

Kremli salajases punkris langetatud otsus põlenud maa taktika rakendamise kohta, seltsimehed, mitte ainult ei lase Põhja-Atlandi heategijatel teha ühiskonnale kasulikke toiminguid, vaid hävitab ka inimsõbraliku looduse, mürgitab õhku ja sunnib käivitama ainukese helikopteri, mis nagunii tulekahjuga toime tulla ei suuda.

Venemaa sekkub järjekordselt häbematult ja avatult teiste riikide viisakatesse ja suletud asjadesse.

Nõuame Nord Stream 2 ehitamise lõpetamist, esimese lammutamist ja samuti enne, kui on hilja, jalgpalli maailmameistrivõistluste tühistamist. Vähemalt olgu leinaseisak kahjutules hävinud Balti riikide võsa mälestuseks. Lääne meedia peab samal ajal välja andma rea paljastavaid artikleid. Rohkem vett, kõik lindid tuleb veega üle valada. Las tobe jalgpall upub sellesse. Las neil põleda, las nad õigustavad end ja kustutavad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
põleng, NATO, Läti, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  72
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  65
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46