09:06 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Poliitika
lühendatud link
285310

Kremli salajases punkris langetatud otsus põlenud maa taktika rakendamise kohta, seltsimehed, mitte ainult ei lase Põhja-Atlandi heategijatel teha ühiskonnale kasulikke toiminguid, vaid hävitab ka inimsõbraliku looduse, mürgitab õhku

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Baltikumi on haaranud kummaline metsatulekahjude laine. Jah, ilm on tõesti kuiv. Kuid kuidagi kahtlaselt selektiivne on see kõik. Põlevad Läti ja Eesti sõjaväepolügoonid. Kusjuures just NATO õppuste ajal ja pärast seda. Iga inimene teab lapsepõlvest peale üht lihtsat tõsiasja — miski siin ilmas ei juhtu lihtsalt niisama.

Kui olete selgeks saanud "mitte lihtsalt niisama" asjade seletamise kunsti, siis põhimõtteliselt polegi vaja enam midagi lugeda — kõik on seletatav, ja mis seletatav ei ole, seda varjatakse, selle kohta valetatakse ja üldiselt on seda kellelegi vaja.

Jah, me ei suuda seda seletada, kuid me teame midagi selle "mitte lihtsalt niisama" kohta. Mida nimelt? Ah, pole oluline. No mis selle "mitte lihtsalt niisamaga" siis on. Juba üksnes see eristab meid nendest, kes ei tea, kes pole kindel, kes küsib naiivseid küsimusi, otsib tobedaid tõendeid võltsitud fotodelt, esitab fabritseeritud arve.

Lätis möllab juba mitmendat päeva tulekahju. Seda kustutavad tuletõrjujad, kustutab politsei, kustutavad pealinna fotograafid. Kustutavad juba pikka aega aga kahjutulele piiri panna ei suudeta. Võiks arvata, et ei midagi erilist, ikka juhtub. Ilm hellitab, suvel rohi kuivab, võsa närbub, autoaknast lendab suitsuots — ja läkski tuli lahti. Kuid meid, Läti patrioote, on peaaegu võimatu petta. Usume kindlalt, et see kõik pole "lihtsalt niisama".

Alustame sellest, et tulekahju on sõjaväepolügoonil. Jah, rohi on seal samuti kuiv, kuid juhuslikud sigaretiotsad on välistatud. Seal on nii kõva kord, et ilma loata ei lenda kärbeski. Samuti ei pääse sinna niisama luusijad. Veelgi enam, esimene tulekahju algas siis, kui õppuste käigus maandus esimene Ameerika õhudessant.

Ameeriklased pidid näitama, kui kiiresti nad Lätti jõuavad ja saavad osutada tõhusat abi alatu Venemaa rünnaku vastu. Kuid õppus peatati ennetähtaegselt juba isegi enne kõigi langevarjurite maandumist, pärast seda, kui maandumisel süttis üks maandumisplatvormil maandunud sõiduk. Alguses hakkas suitsema ja siis lahvatas kenasti lõõmama.

Kuidas nii?

Kas te pole veel aru saanud?

Pisut?

Juhus?

Kokkusattumus?

Heaküll, ma ütlen siis ära: järgmisel päeval puhkes tulekahju ka sõjaväepolügoonil Eestis. Seega pole mingit kahtlust — see on selge Kremli käekiri. Ilmselt on tegemist salakavala diversiooniga: mõni purjus langevarjur jäi põleva sigaretiga väljale magama. Ja nii mitu korda järjest.

Kahtlemata peab rahvusvaheline üldsus käest kinni hoides väljendama kõige otsustavamat protesti.

Kremli salajases punkris langetatud otsus põlenud maa taktika rakendamise kohta, seltsimehed, mitte ainult ei lase Põhja-Atlandi heategijatel teha ühiskonnale kasulikke toiminguid, vaid hävitab ka inimsõbraliku looduse, mürgitab õhku ja sunnib käivitama ainukese helikopteri, mis nagunii tulekahjuga toime tulla ei suuda.

Venemaa sekkub järjekordselt häbematult ja avatult teiste riikide viisakatesse ja suletud asjadesse.

Nõuame Nord Stream 2 ehitamise lõpetamist, esimese lammutamist ja samuti enne, kui on hilja, jalgpalli maailmameistrivõistluste tühistamist. Vähemalt olgu leinaseisak kahjutules hävinud Balti riikide võsa mälestuseks. Lääne meedia peab samal ajal välja andma rea paljastavaid artikleid. Rohkem vett, kõik lindid tuleb veega üle valada. Las tobe jalgpall upub sellesse. Las neil põleda, las nad õigustavad end ja kustutavad.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
põleng, NATO, Läti, Eesti

Peamised teemad