13:07 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
4521

Euroopa Liidu Nõukogu kinnitas piirangumeetmed oma kodanikele ja ettevõtetele, kes soovivad Krimmis esindatud olla või poolsaarega koostööd teha. Nüüd tuleb need meetmed ratifitseerida EL-i liikmesriikide valitsusjuhtide juuni lõpul toimuval tippkohtumisel.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Euroopa Liidu Nõukogu pikendas aasta võrra Krimmi ja Sevastopoli suhtes kehtivaid piirangumeetmeid – kuni 2019. aasta 23. juunini. Sellest teavitas RIA Novosti, märkides, et Brüsseli ühepoolsed piirangumeetmed keelavad Euroopa Liidu kodanikel ja ettevõtetel Krimmist toodangut importida, poolsaare majandusse investeerida, osutada turismiteenuseid ning eksportida Krimmi teatud kaupu ja transpordi-, telekommunikatsiooni ja energeetikavaldkonna tehnoloogiat ning ka nafta-, gaasi- jm maavarade tootmisega seotud tehnoloogiat.

Trump G7-l: Krimm kuulub Venemaale. USA uued vaenlased >>

"Samuti ei tohi osutada nende sektorite infrastruktuuriga seotud tehnilist abi, vahendusteenuseid, ehitus- ja inseneriteenuseid," lisatakse teadaandes.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Михаил Климентьев

Otsus sanktsioonide pikendamise kohta peab saama kinnitatud Euroopa Liidu 28 liikmesriigi valitsusjuhtide 28.-29. juunil Brüsselis toimuval tippkohtumisel. Tippkohtumise eel on Suurbritannia peaminister Theresa May teatanud vajadusest karmistada meetmeid Venemaa Föderatsiooni suhtes. Itaalia uus valitsus seevastu pooldab Venemaa-vastaste sanktsioonide järkjärgulist vähendamist või märgatavat leevendamist.

Nagu Sputnik Eesti on teavitanud, halvenesid Venemaa ja Euroopa Liidu riikide suhted Ukraina poliitilise kriisi ajal 2014. aastal. Pärast Krimmi naasmist 2014. aasta märtsis toimunud üldrahvaliku referendumi põhjal Venemaa Föderatsiooni koosseisu süüdistas lääs Moskvat rahvusvahelise õiguse sätete rikkumises ja kehtestas tema vastu sanktsioonid.

Milles peitub Krimmi silla avamise sümboolsus >>

Venemaa rakendas vastumeetmed ja võttis kursi impordi asendamisele. Kremlis on korduvalt märgitud, et sanktsioonide keel on ebaproduktiivne. Samal ajal on ametivõimud rõhutanud, et Venemaa ei ole Donbassis Ukraina siseriikliku konflikti osapooleks ega Ida-Ukraina olukorra lahendamisel Minski kokkulepete subjektiks.

Tagid:
sanktioonid, ettevõtted, kodanikud, poliitika, piirang, majandus, EL Nõukogu, EL, Sevastopol, Krimm, Venemaa

Peamised teemad