02:21 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
11420

Ameeriklaste Nimitzi ja Fordi klassi lennukikandjad on Läänemerel ülesannete täitmiseks liiga suured ning kohmakad ja Kaliningradile lähenemise korral ka väga haavatavad, kirjutab ajakiri The National Interest.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Väljaande sõnul on USA lennukikandjate kasutusvõimalused Euroopa sõjatandril piiratud. Erilist ohtu kujutavad neile nii kaldal kui merel asuvad laevatõrjeraketid. 

Lisaks on Venemaal laevatõrjeraketid P-800 "Onix", mis on võimelised andma täpse löögi iga sihtmärgi pihta Kaliningradist kuni Rootsi rannikuni.

Ajakirja sõnul on ekspordiks mõeldud raketisüsteemis "Bastion" kasutatavate rakettide "Onix" tegevusraadius umbes 300 kilomeetrit. "Bastioni" kodumaine versioon suudab aga rakette kuni 600 kilomeetri kaugusele saata, mis tähendab, et suurem osa Läänemerest jääb Venemaa rannapatareide tegevusraadiusse.

Береговой ракетный комплекс Бастион
© Sputnik / Виталий Аньков
Rakettidega "Onix" varustatud rannakaitsekompleks "Bastion"

Vaatamata asjaolule, et mõned Vene Balti Mere laevastiku alused on vananenud, on neile paigutatud võimsad laevatõrjerelvad, märgib väljaanne. Lisaks sellele on Kaliningradi oblastis ka muid vahendeid, sealhulgas õhutõrjekomplekse S-300 ja S-400, mis samuti konflikti korral Ameerika Ühendriike ohustavad. 

Mõni aeg tagasi kirjutas ajakiri, et "hambuni relvastatud " Kaliningrad on NATO hirmsaim õudusunenägu.

Samal teemal

Kuhu tahame, sinna me Iskanderid ka paneme
NATO ei vasta Iskanderite paigutamisele Kaliningradi
Iskanderid Baltikumis - uued ohud muutusid sihtmärkideks
Keegi ei taha surra: mida lubab Eestile NATO ja mida tõotab Venemaa doktriin
Venemaa vastus NATO-le: Balti laevastik suurendab raketilöögivõimekust
"Suwalki koridor" ja Euroopa julgeolek
Tagid:
A2AD, Onix, Bastion, laevatõrjerakett, lennukikandja, Iskander, NATO, Ford, Nimitz, Kaliningrad, Läänemeri, Rootsi, USA, Venemaa

Peamised teemad