16:16 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Poliitika
lühendatud link
8941

Telekanali RT ja RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja Margarita Simonjan saatis Atlandi Nõukogule avatud kirja, milles väljendas iroonilist rahuloluselle üle, et organisatsioon tunnistas lõppude lõpuks natsi-gruppide olemasolu Ukrainas.

Margarita Simonjan telekanali RT ja RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja

Lugupeetud Atlandi Nõukogu! Neljandat aastat kuulutame me teile ja kogu ülejäänud maailmale, et Ukrainas on võimu haaranud natsid. Täpselt neli aastat kasutate te just natside näidet, süüdistades meid võltsingutes ja propagandas. Teie ja teised teielaadsed kirjutavad: "RT – see on valelik propaganda, sest nad väidavad, et Ukrainas soositakse natse."

Ja nüüd ilmub teilt artikkel. Ma tsiteerin selle pealkirja: "Ukrainal on tõsine probleem ultra-parempoolse agressiivsusega. Ja seda pealkiri ei loodud mitte RT-s."

Lisaks sellele kirjutab Atlandi Nõukogu: natside rühmitusi rahastatakse riiklikult, nad teevad koostööd kohalike omavalitsuste ja riigi julgeolekustruktuuridega, nad ründavad juute, mustlasi, keskkonnakaitsjaid ja geisid, ning neile ei tehta selle eest midagi.

Ametlik Kiiev teeb muidugi suured silmad ja vannub, et see pole sugugi nii.

Nagu öeldakse – M.O.T.T. (mida oligi tarvis tõestada!)

Ukrainast tulnud vabatahtlik Vladislav Nitškov
© Фото : из личного архива Владислава Ничкова

Võibolla saate lõpuks aru, et te ei usu meid mitte sellepärast, et me valetame, vaid seepärast, et te ei tea ümbritseva maailma kohta mitte muhvigi, sest teie haridus jätab soovida, te loete vähe ja vale kirjandust, sõidate valedesse paikadesse, suheldes vaid ühe ja sama käputäie eelarvamusterikaste hullumeelsetega, kes vaid võimendavad teie ülbet võhiklikkust.

Võib-olla kui te ei oleks oma õigsuses nii kaljukindlalt veendunud ja kasvõi pisut reaalsuse vastu huvi tunneksite, teaksite te, et Odessa natsid põletasid elavalt kümneid inimesi, et Krimmi elanikud tahtsid tõesti eranditult uuesti Venemaa osaks saada ja suhtusid pealesunnitud ukrainastamisse nii, nagu see oli — vägivaldsesse ukrainastamisse.

Et sõda Donbassis ei alanud mitte seepärast, et Putin otsustas endale arusaamatul põhjusel haarata veel ühe territooriumi, vaid seetõttu, et teie poolt taevani kiidetud Ukraina uus ei tulnud millegi targema peale, kui keelata vene keel — milles kõneleb pool riiki! Et geidesse ei suhtuta Venemaal nii, nagu näiteks, New Hampshires, vaid täpselt nii, nagu neisse suhtuti New Hampshires 20 aastat tagasi, mil ma seal õppisin, ning minu õppejõud ei tohtinud koolis sel teemal isegi rääkida, ning kindlasti paremini kui teie lähimate liitlaste juures, kes õnnetutel geidel väljakutel päid otsast raiuvad. Noh, ja nii edasi kuni nimekirja lõpuni…

SBU töötajad
© Sputnik / Григорий Василенко

Kui imeliseks muutub maailm siis, kui te ärkate oma siledatest ja rumalatest õpikutest ja metoodilistest juhenditest, armastusväärsetest kohtumistest "meie" ja meid ümbritseva "demokraatliku üldsusega", kes on valmis teie grantide ja stipendiumide saamiseks pajatama seda, mida te iganes kuulda soovite, lasteaia tasemel analüütikute koostatud telesaadetest kanaleil, mida juhivad teie oma endised või tulevased mänedžerid — ja te näete lõpuks seda, mis on ilmne!

Millise rõõmuga lähen ma siis rahus oma Adleri aias kasvavate lavendlite eest hoolitsema.

Ning jah, see on RT pealkiri.

Tagid:
RT, natsid, Margarita Simonjan, USA, Ukraina

Peamised teemad