07:11 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
7620

Euroopa Nõukogu president Donald Tusk usub, et Brüssel peaks suhetes Washingtoniga valmistuma ebasoodsateks stsenaariumideks.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Ta kutsus üles võtma arvesse Kanadas toimunud G7 tippkohtumise geopoliitilist konteksti, vahendab RIA Novosti.

"Vaatamata meie pidevatele jõupingutustele Lääne ühtsuse säilitamiseks on Atlandi-ülesed suhted president Donald Trumpi poliitika tõttu tohutu surve all," kirjutas Tusk 28.-29. juunil toimuva EL tippkohtumise osalejatele saadetud kirjas.

Majanduslik tõkkejooks — USA likvideerib konkurente >>

Tuski sõnul on Ameerika Ühendriikide ja Euroopa vahelised lahkarvamused kaubanduse raamidest väljunud. "Jagan teiega oma poliitilist hinnangut asjade seisu kohta," teatas ta.

Euroopa Nõukogu president lisas, et ta loodab kõige paremat, kuid soovitas valmistuma ka "kõige halvemateks stsenaariumideks."

USA ja Euroliidu suhted

Brüsseli ja Washingtoni vahelised suhted halvenesid peale seda, kui USA imporditavatele metallidele tollid kehtestas, millele lisandusid veel mõned muud Donald Trumpi poolt astutud sammud – Iraani tuumaleppest, Pariisi kliimaleppest ja ÜRO inimõiguste nõukogust lahkumine.  

Märtsis kehtestatud terase ja alumiiniumi imporditollimaksud (vastavalt 25% ja 10%) halvendasid oluliselt USA suhteid peamiste Euroopas ja Aasia partneritega, kes kehtestasid omapoolsed vastumeetmed. Mõned eksperdid ennustavad tõsiseid kaubandussõdu.

Euroopa Komisjon kehtestas Ameerika importkaupadele täiendavad tollimaksud >>

Üha sagedamini tekivad ka lahkarvamused Venemaa-vastaste sanktsioonide osas. Üleskutseid neist loobumiseks või piirangutepoliitika leevendamiseks on kõlanud nii Austriast, Itaaliast, Saksamaalt kui Slovakkiast. Washington seda seisukohta ei jaga.

Samal teemal

Rindeteateid kaubandussõjast: Euroopa asus otsustavale vasturünnakule
Tagid:
imporditollid, kaubandussõda, impordimaks, ähvardus, tollimaksud, WTO, Euroopa Nõukogu, Donald Trump, Donald Tusk, Aasia, EL, USA

Peamised teemad