18:54 11. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Euroopa autotootjad on USA majanduse tähtsateks osadeks

USA autotariifid tooks kaasa 294 miljardi dollarise vastulöögi

© AFP 2019 / Christof STACHE
Poliitika
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (99)
5520

Euroopa Komisjon hoiatas kirjas USA ametivõimudele, et kui USA president Donald Trump kehtestab tariifid Euroopa Liidu autodele, vastatakse sellele tariifidega 294 miljardi dollari väärtuses Ühendriikide kaupadele.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Kirjas Ühendriikide ametivõimudele teatati, et autotariifid tooks kaasa imporditolli "kuni 294 miljardi dollari väärtuses Ühendriikide ekspordile mitmetes USA majanduse sektorites". Komisjon lisas, et see summa on võrdne 19 protsendiga USA mullusest koguekspordist, vahendas portaal Pealinn viitega BNSile.

Kirjas märgiti ka, et Euroopa autotootjad on USA majanduse tähtsateks osadeks ning on seal oma kanda kinnitanud.

Lahutusest pole pääsu: miks Trump Merkelit kommidega loopis>>

"2017. aastal tootsid Euroopa Liidu firmad USA-s ligemale 2,9 miljonit autot, mis moodustas 26 protsenti USA autode kogutoodangust," tõi Komisjon välja, lisades veel, et need firmad pakuvad tööd 120 000 inimesele tehastes üle Ühendriikide, eriti aga Lõuna-Carolinas, Alabamas, Mississippis ja Tennessees, mis on suure Trumpi toetajaskonnaga osariigid.

USA president Donald Trump on ähvardanud tulevatel kuudel kehtestada 20-protsendise tollimaksu Euroopa Liidu autoekspordile, seda vastusena Euroopa Liidu vastumeetmetele USA terase- ja alumiiniumi tariifidele. Nagu ka metallitariifid, kehtestataks autotariifid "riikliku julgeolekukaalutlustel".

Hiina vastas USA ähvardustele kehtestada uued tollimaksud>>

Kuivõrd Komisjoni kiri on dateeritud reedega, saadeti see enne Donald Trumpi pühapäevast sõnavõttu, kus ta kutsus Euroopa Liitu "sama halvaks kui Hiina, ainult väiksemaks".

"Nad saadavad siia oma Mercedesed, meie ei saa oma autosid sinna saata. Vaadake, mida nad teevad meie farmeritele. Nad ei soovi meie põllumajandustooteid. Kui nüüd päris aus olla, siis ka neil on omad farmerid… Kuid meie enda omi ei kaitse ja nemad enda omi kaitsevad," ütles ta eelsalvestatud Fox Newsi saates "Sunday Morning Futures".

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu>>

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (99)
Tagid:
imporditollid, tollitariifid, majandus, Euroopa Komisjon, Donald Trump, autotootja, EL, USA

Peamised teemad