01:38 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Donald Trump

Trump on kohtumiseks Putiniga valmistunud "kogu elu"

© REUTERS / KEVIN LAMARQUE
Poliitika
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (44)
39 0 0

Donald Trump väitis ajakirjanikele, et on valmis kohtumiseks Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. Donald Trump teatas Vladimir Putiniga kohtumise lävel, et "kõik läheb suurepäraselt" ja et "head suhted Venemaaga – see pole sugugi paha, vaid hea," teatab RIA Novosti.

"Ma kohtun varsti Putiniga. Ja me teeme seda kenasti… Oh neid rumalaid inimesi, kuidas neile veel seletada, et head suhted Venemaaga, Hiinaga, mis tahes teise riigiga on hea ega ole sugugi paha," teatas ta Montanas esinedes.

Trump reedab kõik — kaks vaadet Helsinki kohtumisele>>

Donald Trump väitis ajakirjanikele, et on valmis kohtumiseks Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

"Kas ma olen valmis? Ma olen täiesti valmis, Ma olen valmistunud selleks kogu oma elu!" teatas Trump esinemisel rahvakoosolekul Montanas. Selle kandis üle telekanal Fox News.

Kohtumine Helsingis

Eelnevalt sai teatavaks, et Putin ja Trump kohtuvad 16. juulil Helsingis. Kremlist teatati, et kahe riigijuhi tippkohtumisel kavatsetakse arutada kahepoolsete suhete edasise arengu perspektiive ning aktuaalseid rahvusvahelisi päevakorraküsimusi.

Putinil on see, mida Trump ihaldab ja poolakad kardavad>>

Sellest saab Putini ja Trumpi esimene täisformaadis ametlik kahepoolne kohtumine, mis pole võrreldav muude tippkohtumistega. Aasta tagasi kohtusid nad esmakordselt Hamburgis G20 nõupidamise raames, seejärel suhtlesid põgusalt Vietnamis 2017. aasta novembris toimunud APEC-i tippkohtumisel.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (44)
Tagid:
Vladimir Putin, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  34
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  20
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12