17:49 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
10830

Ukraina poliitikud pürgivad nii meeleheitlikult Euroopa Liitu, et tema kirgas kuvand varjutab nende teadvuses kõik muu. Nad koguni ei teagi, kes seda imede imet juhib. Ei tea, kes, aga küllap see on üks tubli mehike.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Saltõkov koos Štšedriniga sõitis külla Erich ja Maria Remaque´ile. Rimski, Korsakov, Petrov ja Vodkin moodustasid igati menuka kvarteti. Baudouin de Cortenay vedas enesega pidevalt kaasa vähetuntud Ivan Aleksandrovitši. Karl Marx ja Friedrich Engels, nagu ühes anekdoodis räägitud, ei olnudki mees ja naine, vaid neli erinevat inimest.

Ning Federica ja härra Mogherini teevad samal ajal teineteisest sõltumatult sarnaseid avaldusi Ukraina asjus. Kuigi kes neist härrastest seal aru saab. Näiteks Ukraina rahvasaadikul Petro Porošenko Blokist Gennadi Tkatšukil see ei õnnestunud.

Ta oli kuskil kuulnud mingeid Euroopa Liidu esindaja ütlusi Federica Mogherini välispoliitika ja julgeolekupoliitika küsimustes ja tahtis väga neid kohalikus televisioonis oma kaasmaalastega jagada. Ainult et tema teadvuses oli Federica Mogherini imelisel kombel kahestunud, osutudes kaheks inimeseks – kellekski Federicaks ja härra Mogheriniks, kes omakorda oli täheldanud Ukrainas tektoonilisi nihkeid.

Saatejuht täpsustas kahel korral, et Mogherini mitte ainult et ei ole härra, vaid on Federicaga ülepea üks ja sama isik. Aga rahvasaadik ei jäänud uskuma ja konsensus selles küsimuses jäigi saavutamata.

Eks te kujutate ette, kui usaldusväärsed on tsitaadid, mida Tkatšuk kuulajaile jagas, kui ta ei teagi midagi nende autorist? Mogherinist aga oleneb praegu ju paljugi – Ukraina loodab läänele enam kui kunagi varem. Ent ei suuda isegi meelde jätta seda, kes esindab sedasama Euroopa Liitu, kuhu nad nii kangesti kipuvad.

Mõnes teises poliitilises olukorras võinuks see väljaütlemine tõenäoliselt tekitada pahameelelaine Euroopa Liidus. Tänavatele oleks otsekohe ilmunud feministid koos ähvardavate plakatitega ja üleskutsetega kukutada Porošenko, sest tema valitsusajal lokkab meesšovinism ning naistele ei anta õigust end Euroopa poliitikas teostada.

Nendega oleks tõenäoliselt liitunud ka laevakassina uppumatu poliitik, Üleukrainalise Ühenduse Isamaa parteibloki juht Julia Tõmošenko. Küll tema võiks juba pajatada valulistest küsimustest, sellest, kuidas teda pidevalt võimult kõrvale tõrjutakse ja tal tuleb sinna rühkida läbi vanglatrellide, ratastoolis ja kõpskingadel. Tema kasutab iga võimalust, et oma peamist oponenti – praegust presidenti milleski süüdistada. Nüüd näiteks kinnitab ta, et Petro Porošenko peab läbirääkimisi isehakanud Luganski RV ja Donetski RV-ga selleks, et kehtestada sõjaseisukord ja seeläbi tõkestada valimised ning teiseks ametiajaks ametisse jääda.

Ühesõnaga, kired keevad tõsiselt: Ukraina poliitikutel on vaja üheaegselt võimuvõitlust pidada, läänelt raha küsida ja Venemaale sülitada. Jõuad sa siis kõigi nende askelduste juures jälgida, kes on seal Federica ja kes Mogherini.

Vaata video

Telekanali 112 Ukraina saates esinedes nimetas Tkatšuk Mogherinit härraks. Saatejuht parandas teda, täpsustades, et Mogherini on proua, mitte härra.

"Mitte proua, vaid Mogherini ütles, et tänasel päeval toimuvad Ukrainas tektoonilised nihked. No võib-olla ma ajasin segamini, kes neist mida ütles…" jätkas rahvasaadik.

Saatejuht tegi veel ühe katse poliitikut parandada ja täpsustas, et "Federica Mogherini on üks-sama inimene."

"Ei-ei," kostis Tkatšuk märkuse peale.

Konsensusele jõudmata jätkasid saateosalised arutelu.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Julia Tõmošenko, Petro Porošenko, Federica Mogherini, Donetski RV, Luganski RV, Ukraina

Peamised teemad