08:53 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
57 0 0

Ikka veel pole teada, kes kelle leidis. Kas nemad mürgi või mürk nemad. Kuid ei tundu juhuslik, et see tabas inimesi kellest džentelmenidel kahju pole.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Nädala eest ei teadnud isegi need, kes temaga alaliselt suhtlesid, kes ta oli. Vahest ehk ainult kodutute varjupaigas teati, et 44-aastasele naisalkohoolikule mekivad ka muud mõnuained ja et tal on kolm last, kelle suhtes vanemlikud õigused talt ära võetud on. Aga täna on tema nimi ajalehtede esikülgedel, võib-olla mitte maailma, aga briti omadel kindlasti. Isegi peaminister ütleb, et on "šokeeritud" ja avaldab perekonnale ja sõpradele kaastunnet. Teda unustati hoiatada, et Don Sturgessile ainuke lähedane inimene on 45-aastane Charles Rowley. Samuti allakäinute hulgast. Ametlik narkomaan.

Vaevalt et talle raske kaotuse puhul kaastunnet avaldatakse. Ta ise on sealsamas Salisbury haiglas kriitilises seisus. Tõenäoliselt on tema nekroloog Theresa Mayl juba valmis. Kuigi Don üksi on teinud valitsuse heaks rohkem, kui kõik Briti eriteenused kokku. Aga võib-olla tegid hoopis nemad oma töös tõsise vigade paranduse.

Teatavaks said Amesbury inimeste mürgitamise üksikasjad>>

Pärast intsidenti Skripalidega kinnitasid kõik keemikud – nii omad, kui võõrad, et "Novitšokist" pole veel keegi eluga pääsenud. (Teisest küljest polnud seda veel ka inimeste peal katsetanud). Ja nüüd siis ei pääsenudki.

Kes nüüd enam julgeb kahelda, et see oli ikka "Novitšok", kui ohvrit enam elavate kirjas pole. Ja kui hästi oli see ajastatud, nagu ainult nemad oskavad. Päev enne Sturgessi surma teatas meedia, et ei arvataks, nagu tegeldakse neil prükkarite päästmisega ülejala, imelisest vihmasabinast, mis meediakajastuse mõttes palju perspektiivkama GRU ekskoloneli halvimast päästis. Suurenenud õhuniiskus olevat mürgi efektiivsust vähendanud.

Aga Amesbury paaril ilmaga ei vedanud. Ilmselt ka elukohaga mitte. Endiselt pole teada, kes kelle leidis. Kas nemad mürgi või mürk nemad. Kuid ei tundu juhuslik, et löök tabas just "liigseid" inimesi. Neid, kellest džentelmenidel kahju pole. "Mustad kinnisvaramaaklerid" käituvad reeglina samamoodi. Pressivad kortereid välja neilt, kelle kaitseks keegi välja ei astu.

Kas juhuslik kokkusattumus. Ei usu. Sest neid on olnud palju. Muidugi ei saa täielikult välistada, et see oli tõepoolest saatuslik asjaolude kokkulangevus. Et see juhtus jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal. Et Sturgess suri paar päeva enne NATO tippkohtumist ja nädal enne Trumpi kohtumist Putiniga.

No näiteks May valitsusest lahkus Brexiti minister David Davis. Veendunud euroskeptik keeldus aktsepteerimast peaministri plaani riigi EL-sti lahkumiseks, mida peetakse lüüasaamiseks, järeleandmiseks või et see pole ei seda ega teist. Kuid juba pööratakse tähelepanu, et May ei saa isegi oma ministritega hakkama. Mis Brexit, kui Salisburis — aga see pole, muide, Londonist eriti kaugel – võib iga nurga peal surmava nakkuse saada.

"Inglanna õiendab häda">>

Ja tundub, et vägisi tuleks hädaolukord välja kuulutada. Kuid praegu nad seda ei tee. Võibolla nad teavad, et keegi siit enam midagi ei leia. Võib-olla ei ole May kõiki krokodillipisaraid veel ära valanud. Tuleb välja, et surm sobib talle. Kõik on nagu filmis. Mõnele on see surmav, mõnele elu eliksiir.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
mürk, Novitšok, Brexit, GRU, Vladimir Putin, Theresa May, Salisbury, Amesbury

Peamised teemad