11:49 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
4410

Venemaa delegatsioon lahkus OSCE (Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsioon) Parlamentaarse Assamblee istungitesaalist Venemaa-vastase resolutsiooni hääletamise protseduuri rikkumise tõttu, ütles delegatsiooni juht, Riigiduuma asespiiker Pjotr Tolstoi.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. "Venemaa delegatsioon leiab, et paljude saadikute, meie riigi vastu suunatud resolutsiooni autorite ja kaasautorite puudumine OSCE istungil ei olnud nõuetekohaselt vormistatud, kuigi reeglid seda nõuavad," vahendas RIA Novosti ta sõnu.

Eksperdid: Putini ja Trumpi läbirääkimised varjutavad NATO tippkohtumise >>

Delegatsiooni liige ja Riigiduuma rahvusvaheliste suhete komitee juht Leonid Slutski nimetas demarši seaduspäraseks. Ta rõhutas, et kui rikkumised ei lõpe, jätkuvad ka protestid.

"Kuid me jätkame tööd. Tahaksin märkida, et pinged Venemaa ümber on OSCE PA-s oluliselt vähenenud, isegi hoolimata vastuvõetud resolutsioonidest. See ei ole enam see üldine antagonism, mis valitses isegi alles aasta tagasi. Seejuures ei luba me kellelgi ületada punast joont," ütles Slutski lõpetuseks.

SBU töötajad
© Sputnik / Григорий Василенко

Veel üks delegatsiooni liige, Venemaa Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komitee esimene aseesimees Vladimir Džabarov nimetas istungil toimunut poliitiliseks kelmuseks.

Tema sõnul kutsus OSCE PA esimees Georgi Tsereteli igal võimalikul ettekäändel konsultatsioonideks välja Ukraina esindajad. Džabarov ei välistanud ka Venemaa väljaastumist OSCE PA-st. Temaga nõustub Riigiduuma saadik Nikolai Rõžak. 

"Me lihtsalt ei saa osaleda selles poliitilises palaganis, ja tuleb rakendada meetmeid, et muuta kõikide vastuvõetavate dokumentide ja istungite iseloomu," kommenteeris parlamendisaadik olukorda.

Venemaa-vastased resolutsioonid OSCE PA-s

OSCE parlamentaarsele assambleele laekus korduvalt Venemaa-vastaseid resolutsioone. Esmaspäeval toimunud kohtumisel PA esimehe Georgi Tsereteliga tõstatas Venemaa delegatsioon küsimuse dokumentide esitamisest, mis põhineksid faktidel, mitte ebaõigetel uudistel.

Valentina Matvijenko: vastusanktsioonid kui bumerang — käegakatsutavad ja tõhusad >>

Pjotr Tolstoi kutsus Tseretelit üles erapooletusele ja objektiivsusele. Delegatsioonil oli samuti etteheiteid hääletamisprotseduurile.

Praegu toimub Berliinis OSCE parlamentaarse assamblee kahekümne seitsmes aastaistungjärk, mille üldine teema on "Kohustuste täitmine OSCE raames: parlamentide roll".

Tagid:
poliitika, resolutsioon, rikkumine, protest, julgeolek, OSCE, Georgi Tsereteli, Leonid Slutski, Venemaa

Peamised teemad