12:28 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Poliitika
lühendatud link
3720

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar soovib Jevgeni Ossinovski lahkumist parteijuhi kohalt. Erakonnakaaslase Urve Palo sõnul sobiks Saar aga pigem EKRE juhiks.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Seni partei tagatoast väljapoole üksmeelt ja sisemist solidaarsust kiiranud sotsiaaldemokraadid seisavad tegelikult erinevates leerides, vahendas Pealinn Eesti Ekspressi viitega BNS-le. Saar on nõuks võtnud, et Ossinovski peab ametist lahkuma. Saare vastas ja Ossinovski selja taga seisavad aga Urve Palo, Andres Anvelt ja Marju Lauristin.

Ossinovski paneb ministriameti maha >>

Üle-eelmise nädala reedel peetud SDE juhatuse koosolekul võttis Saar sotside juhi teema uuesti ette. Seekord oli Saar oma jutu toetuseks ette valmistanud esitluse koos erinevate uuringutulemustega, mis pidi näitama, et Ossinovski on kehv juht ja sotsid vajavad uut.

Emotsionaalne dialoog tekkis samuti Palo ja Saare vahel. Palo rääkis, et kui ta küsis Saarelt, kas ta tahab ise esimeheks saada, siis Saar vastas, et tahab küll. "Olen sotsiaaldemokraatliku maailmavaate suur fänn ja kui erakond toetab, olen valmis vastutuse võtma," ütles Saar Eesti Ekspressile.

Eesti poliitilised parteid
© Sputnik /

"Indrekul on omad tugevused, aga sotsiaaldemokraatide juht ta ei ole," sõnas Palo. "Kui ma Indrekut üldse erakonna esimehena ette kujutan, siis sobiks ta pigem EKRE juhiks. Sotside valijad on keskmisest haritumad ja intelligentsemad, juht peab vastama nende ootustele."

"Mõni nädal tagasi toimunud juhatuse ja fraktsiooni ühisarutelul käsitleti seda küsimust väga põhjalikult ning ehkki oli ka erimeelsusi, leiti ülekaalukalt, et peame töötama selle nimel, et suurendada sotside toetust inimeste seas, mitte kulutama energiat omavahelisele mõõduvõtmisele," rääkis Ossinovski.

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski teatas aprilli alguses erakonna volikogul, et keskendub valimiste eel sajaprotsendiliselt erakonnale ning paneb seetõttu tervise- ja tööministri ameti maha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Alates tänasest kavatsen järgmise 330 päeva jooksul keskenduda 100-protsendiliselt erakonnale. Seda ei ole võimalik teha, täites tervise- ja tööministri ülesandeid," põhjendab oma otsust Ossinovski.

"Olen otsustanud jätkata erakonna juhtimist sotside fraktsioonijuhina riigikogus, mis võimaldab iga päev tegeleda sotside tuumikteemade — võrdsed võimalused, haridus, teadus, töö, regionaalareng — tagasi toomise poliitika keskmesse. Et meie sõnum oleks veelgi selgem: Eestis ei jäeta kedagi maha," selgitab Ossinovski. 

Peaminister tervitab "Eesti 200" algatust >>

2019. aasta Riigikogu valimised

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal.

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Saadikukohti jagatakse D'Hondti meetodi muudetud versiooniga. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte numbrit jagades mandaatide arvuga valimisringkonnas) või on sellega võrdne. (Allikas: Vikipeedia).

Tagid:
poliitika, erakond, esimees, valimised, EKRE, Riigikogu, SDE, Indrek Saar, Jevgeni Ossinovski, Urve Palo, Eesti

Peamised teemad