09:18 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Poliitika
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
9330

USA riigipea Donald Trump väitis, et USA ja Venemaa suhted ei ole kunagi nii halvad olnud USA osapoole "aastatepikkuse rumaluse" pärast.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. "Meie suhted Venemaaga pole kunagi olnud halvemad tänu USA aastatepikkusele tobedusele ja rumalusele ning tänasele nõiajahile," kirjutas USA riigipea Twitteris.

Esmaspäeval on kavas Donald Trumpi ja Vladimir Putini kohtumine Helsingis. Kremlist teatati, et presidendid kavatsevad arutada kahepoolsete suhete arenguperspektiive ja rahvusvahelise päevakorra aktuaalseid küsimusi.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Avaliku kirja Venemaa ja USA presidentidele Vladimir Putinile ja Donald Trumpile nende 16. juuli Helsingi kohtumise eelõhtul avaldas Soome suurim ajaleht Helsingin Sanomat. Sama sisuga tekst on toodud soome, vene ja inglise keeles, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

USA president Donald Trump saabus pühapäeva kella 21 ajal koos abikaasa Melaniaga Helsingisse.
© AFP 2019 / JIM WATSON

"Eelseisev tippkohtumine toob soomlastele tagasi mälestused sarnastest kokkusaamistest minevikus. Suurriikide liidrite saabumine Helsingisse tähistas üsna sageli pingelist rahvusvahelist õhkkonda, kuid reeglina lahkusid juhid siit naeratustega näol. Sellel nähtusel on isegi nimi: "Helsinki vaim," märgitakse teates.

Putini ja Trumpi kohtumist tuleb 16. juulil Helsingisse kajastama üle 1400 ajakirjaniku. Kohtumisele on akrediteeritud Soome välisministeeriumi andmetel 1436 meediaesindajat. Ajakirjanikke tuleb kohale kokku 61 eri riigist.

Putini ja Trumpi kohtumist tuleb kajastama üle 1400 ajakirjaniku >>

Soome taastas seoses USA ja Venemaa presidentide visiidiga neljaks päevaks piirikontrolli Euroopa Liidu sisepiiril. Piirikontroll algas reedel. Piirikontrolli eesmärk on takistada Soome tulek isikutel, kes võivad ohustada turvalisust ja avalikku korda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
rumalus, nõjajaht, suhted, poliitika, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad