04:07 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Poliitika
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
10320

Venemaa ja USA riigipead Vladimir Putin ja Donald Trump kohtusid Helsingi presidendipalees, kohtumine kestis üle kahe tunni.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Sel kohtumisel teatas Venemaa president, et käes on aeg asjalikuks kõneluseks, vahendas RIA Novosti.

"Meil on jätkuvalt pidevad kontaktid. Me oleme nii telefoni teel rääkinud kui ka mitu korda erinevatel rahvusvahelistel üritustel kohtunud. Ja muidugi on ka käes aeg kõnelda asjalikult meie kahepoolsetest suhetest ja mitmesugustest maailma valupunktidest. Neid on piisavalt palju selleks, et sellele tähelepanu pöörata," teatas Putin.

Trump: suhted Venemaaga on USA rumaluse pärast rikutud >>

Samas märkis Trump, et kogu maailm on huvitatud headest suhetest Moskva ja Washingtoni vahel.

"Meie kahel riigil on tohutu võimalus selleks, et meie vastastikuseid suhteid parandada. Mitme aasta jooksul," lausus ta.

USA president teatas, et tahaks kõnelda kaubandusest, kaitseküsimustest, sealhulgas kahe riigi tuumapotentsiaalist, ja Hiinast. Ühtlasi õnnitles Trump Putinit "suurepäraste jalgpalli maailmameistrivõistluste" läbiviimise puhul.

Kõneluste avalik osa päädis käesurumisega. Edasi jätkus vestlus nelja silma all, selleks oli ette nähtud poolteist tundi. Seejärel toimuvad ajakava kohaselt läbirääkimised laiendatud koosseisus, mis kokkuleppe kohaselt võtavad tunni ja 45 minutit.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump kohtuvad 16. juulil Helsingis. Sellest saab Putini ja Trumpi esimene täisformaadis ametlik kahepoolne kohtumine.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
poliitika, kohtumine, Donald Trump, Vladimir Putin, Helsingi, Soome

Peamised teemad