12:07 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Poliitika
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
8110

Kohtumine osutus edukaks ning külm sõda on möödas, tunnistasid Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump pärast kohtumist ühisel pressikonverentsil.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Esmaspäeval leidis Soome pealinnas Helsingis aset Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine. Sellest sai riigipeade esimene täisformaadis ametlik kahepoolne kohtumine. Kohtumisel teatas Venemaa president, et käes on aeg asjalikuks kõneluseks.

Putini ja Trumpi kohtumine kestis üle kahe tunni >>

Kõneluste avalik osa päädis käesurumisega. Edasi jätkus vestlus nelja silma all, selleks oli ette nähtud poolteist tundi, kuid vestlus kestis üle kahe tunni.

Pressikonverentsil kõneles esimesena Vladimir Putin. Ta tunnustas Trumpi, et viimane isiklikult sekkus Korea poolsaarel, mis viis läbirääkimisteni Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga. 

Putin kutsus üles tegema suuremat koostööd Süürias, kus kahe riigi sõjaline strateegia on mõnikord olnud vastuolus.

USA president Donald Trump ütles ühisel pressikonverentsil, et kahe riigi suhted pole olnud kunagi halvemad kui praegu, kuid see muutus esmaspäeval.

Trump tunnistas, et veel mõned tunnid tagasi olid suhtes USA ja Venemaa vahel kõigi aegade kehvemal tasemel, aga mitte enam.

USA president Donald Trump puudutas kohtumisel ka Venemaa väidetavat sekkumist USA valimistesse. Putin kinnitas, et Venemaa pole kunagi sekkunud välisriigi valimistesse ja ei kavatse seda ka teha.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Pärast pressikonverentsi asus Trump koduteele ning Putin suundus kohtumisele Soome presidendi Sauli Niinistöga.

Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump kohtusid 16. juulil Helsingis. Sellest sai Putini ja Trumpi esimene täisformaadis ametlik kahepoolne kohtumine.

Esimest korda kohtusid Venemaa ja USA presidendid eelmise aasta juulis Hamburgis toimunud G20 tippkohtumisel. Pärast ürituste vahel toimunud kahetunnist kohtumist ei ilmunud riigipead isegi ajakirjanike ette.

Teine kord kohtusid Putin ja Trump novembris Vietnamis Danangis toimunud APEC tippkohtumisel. Neid läbirääkimisi on raske nimetada täisväärtuslikeks. Seal tehti ainult ühisavaldus Süüria kohta.

Putini ja Trumpi ühisavaldus: Süüria konflikti ei saa lahendada sõjalisel teel >>

Putini ja Trumpi kohtumist tuliHelsingisse kajastama üle 1400 ajakirjaniku. Kohtumisele oli akrediteeritud Soome välisministeeriumi andmetel 1436 meediaesindajat. Ajakirjanikke pidi tulema kohale kokku 61 eri riigist.

Soome taastas seoses USA ja Venemaa presidentide visiidiga neljaks päevaks piirikontrolli Euroopa Liidu sisepiiril. Piirikontroll algas reedel. Piirikontrolli eesmärk on takistada Soome tulek isikutel, kes võivad ohustada turvalisust ja avalikku korda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
poliitika, pressikonverents, kohtumine, Donald Trump, Vladimir Putin, Helsingi, Soome, USA, Venemaa

Peamised teemad