06:31 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Poliitika
lühendatud link
10532

"Muidugi on ta süüdi. Kuid ta pole süüdi. Halastage talle, lugupeetud kohtunikud!" Võimalik, et Trump otsustas veel Helsingis, et "selle mehega läheks luurele küll". Hea, et ta seda välja ei öelnud, muidu oleks tulnud seletada, et temast saadi valesti aru.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

"Venemaa sekkus meie valimistesse, kuid ei mõjutanud nende tulemusi. Sellepärast tuleb nendega läbi saada." Lühidalt öeldes, oli see kadunud Trumpi tagasitulek. Ovaalkabinetis ajakirjanike ees kukkus see tal välja nagu uurija Podberjozovikovil filmis "Ettevaatust, auto!": "Muidugi on ta süüdi. Kuid ta pole süüdi. Halastage talle, lugupeetud kohtunikud!"

Trump rääkis Putini vastutusest sekkumise eest USA valimistesse >>

Trump ise arvab, et käitub nagu tõeline USA president. Neil oli üks selline, kes sealsamas Helsingis ütles üht aga Valges Majas täiesti vastupidist. Nii algas NATO idasuunaline laienemine. Ja ka seekord pole keegi midagi allkirjastanud, nii et pole millestki kinni võtta. Kõik kuulsid, mida Trump ütles, kuid nad ei mõistnud teda õigesti. Seal oli: "Ma ei näe tõendeid sekkumisest." Kuid see on ju Soome, kuidas saab seal näha seda, mida nad Ameerikas isegi mikroskoobi all näha ei suuda.

Seda enam, et nagu ta Washingtonis juba tunnistas, tema Soomes öeldud sõnades "et Venemaa oleks valimisprotsessi sekkunud" jäi ei tea kuidas ütlemata "poleks". Võib-olla ajas Putin tema sõnad sassi. Ja nüüd aitavad koduseinad õigeid sõnu leida. "Ma usaldan täielikult ja toetan Ameerika suurepäraseid eriteenistusi. Ja ma ütlen veel, nagu ma olen juba mitu korda öelnud, ma nõustun luureandmetega Venemaa sekkumise kohta 2016. aasta valimistel."

"Noh, see on juba hoopis teine ​​asi," mõtles Schwarzenegger. Ja parandas end samuti: "Trump ei seisnud Putini kõrval nagu keedetud makaron, vaid nagu keetmata nuudel." "Ma ei oleks pidanud tema kohta niimoodi ütlema," toetas filmistaari initsiatiivi ka CIA endine juht Brennan. "Mingit riigireetmist Helsingi polnud. Ta pettis nüüd. Iseennast," McCain ohkas kergendatult ja lõi risti ette. Temagi oli juba patustada jõudnud ja arvanud, et Trumpi reis Putini juurde oli olnud "traagiline viga", kuid see osutus hoopis koomiliseks.

Trump sai eks-terminaatorilt ebaõiglaselt sõimata >>

Nagu selles anekdoodis. "Kas sa pilkasid mind?" küsis kokutaja oma vestluskaaslaselt, kuuldes, kuidas ta teistega ilma kõnepeetuseta suhtleb. "Ei," vastas too, "ma pilkasin hoopis neid." Ja kui keegi pilkas Trumpi, kes tunnistas oma armastust ja lojaalsust USA eriteenistustele, läks Valges Majas mõneks sekundiks pimedaks. "Uups, nad lülitasid valguse välja. Need olid luureagendid," ütles president naeratades, täpsustamata, kelle omad nimelt. Ja ainult need, kes tol hetkel kuulsid iseloomulikku mulksuvat heli tähtedega "WC" tähistatud ukse tagant, taipasid. Ainult venelastel on ütlus: tehke tuli surnuks ja valage vesi välja (v.k. — тушите свет, сливайте воду).

© Ruptly
Trump rääkis Putini vastutusest sekkumise eest USA valimistesse

Ja kui silm jälle kõiki esemeid ümberringi seletas, hooples Trump, end lõpuks oma elemendis tundes, et rääkis Putiniga "uskumatult jõupositsioonilt". Parimat viisi tõestada, et ta ikkagi usaldab Putinit rohkem kui oma eriteenistusi, oleks raske välja mõelda. Seda võiks öelda ainult keegi, kes teab, et teda ei anta üles ega räägita, kuidas asi tegelikult oli. Trump mõtles veel Helsingis, et "selle mehega läheks luurele küll". Hea, et ta seda välja ei öelnud, muidu oleks tulnud seletada, et temast saadi valesti aru.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
küberrünnak, süüdistus, poliitika, sekkumine, presidendivalimised, Vladimir Putin, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad