06:29 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Poliitika
lühendatud link
31 0 0

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul ei ole veel selge, kes saab ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo valitsusest lahkumise järel uueks ministriks ning samuti ei saa veel rääkida ministrivahetuse juures kindlatest kuupäevadest.

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. "See on küsimus, mida me peame peaministriga arutama, seal on oma riigiõiguslik protseduur," ütles Ossinovski esmaspäeval antud pressikonverentsil, vahendab Pealinn. "Kindlasti me lähipäevil ka selles osas ühise nägemuseni jõuame," lisas ta.

Urve Palo lahkus SDE-st ja astub ministrikohalt tagasi >>

Palo teatas esmaspäeval, et lahkub valitsusest ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast. Ossinovski sõnul tuli see otsus "ootamatult nii talle kui ka erakonnale", otsuse põhjused olevat "sügavalt isiklikult", lisas ta.

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar
© Sputnik / Вадим Анцупов

SDE esimees ei soovinud öelda, kas ta uut ministrikandidaati otsides peab silmas soolist tasakaalu valitsuses. "Uut ministrit otsides kahtlematult nii erakonna esimees kui erakond kaalub erinevaid asjaolusid tema sobivuseks Vabariigi Valitsuse liikmeks," märkis Ossinovski vastuseks BNS-i küsimusele, kas ta eelistab ministriks naisterahvast.

Rääkides Palo otsusest, eitas Ossinovski väiteid, et tema lahkumine võiks olla seotud sellega, et lähenevatel riigikogu valimistel peaks Palo hakkama oma koduringkonnas Harju- ja Raplamaal konkureerima äsja sotsidega ühinenud Marina Kaljurannaga.

Vastates tähtaja kohta, millal Palo valitsusest riigikogusse naaseb, kust peab lahkuma tema asendusliige Liisa Oviir, välistas Ossinovski, et see oleks seotud 31. juulil toimuva riigikogu õiguskomisjoni istungiga. Istungil peaks arutusele tulema Oviiri algatatud eelnõu väikeaktsionäride kaitseks.

Ossinovski paneb ministriameti maha >>

"See kindlasti ei ole tärmin, millest tulenevalt me peaministriga neid arutelusid peame," märkis sotside juht.

"Tänasega saab üks oluline etapp minu elus läbi. Eile astusin välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja täna esitasin peaministrile lahkumisavalduse," teatas Palo sotsiaalmeedias.

"Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes," seisab postituses.

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar soovib Jevgeni Ossinovski lahkumist parteijuhi kohalt. Erakonnakaaslase Urve Palo sõnul sobiks Saar aga pigem EKRE juhiks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti eelmisel nädalal.

Üle-eelmise nädala reedel peetud SDE juhatuse koosolekul võttis Saar sotside juhi teema uuesti ette. Seekord oli Saar oma jutu toetuseks ette valmistanud esitluse koos erinevate uuringutulemustega, mis pidi näitama, et Ossinovski on kehv juht ja sotsid vajavad uut.

Emotsionaalne dialoog tekkis samuti Palo ja Saare vahel. Palo rääkis, et kui ta küsis Saarelt, kas ta tahab ise esimeheks saada, siis Saar vastas, et tahab küll.

"Indrekul on omad tugevused, aga sotsiaaldemokraatide juht ta ei ole," sõnas Palo. "Kui ma Indrekut üldse erakonna esimehena ette kujutan, siis sobiks ta pigem EKRE juhiks. Sotside valijad on keskmisest haritumad ja intelligentsemad, juht peab vastama nende ootustele."

Urve Palo kuulus SDE-sse 2006. aastast. Aastatel 2007-2009 oli ta rahvastikuminister, 2014-2015 majandus- ja taristuminister, 2015. aastal ettevõtlusminister ning 2016-2018 ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister.

Tagid:
ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, poliitika, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, SDE, Urve Palo, Jevgeni Ossinovski, Eesti

Peamised teemad