10:59 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0791
  • RUB82.4810
Poliitika
lühendatud link
3010

Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni juht Guy Verhofstadt väitis, et Euroopal on vaja kedagi niisugust nagu USA-s "Venemaa asjade" eriprokurör Robert Mueller uurimaks Venemaa-poolseid "rünnakuid".

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. "Euroopa vajab oma Muellerit, et korraldada Venemaa-poolse desinformatsioonikampaania ulatuse ja teiste meie demokraatia vastaste rünnete uurimist. Septembris asun ma Euroopa Parlamenti utsitama säärasteks meie interneti ja sotsiaalmeedia puhastusmeetmeteks. On saabunud aeg anda vastulöök," kirjutas Verhofstadt Twitteris.

Venemaale väidetava USA valimistesse "sekkumise" ning USA presidendi Donald Trumpi oletatavate Venemaa-sidemete, mida nii Valges Majas kui ka Kremlis eitatakse, uurimist toimetab Mueller ja USA Kongressi mõlemad kojad.

Kusjuures tõendeid mingisuguse "sekkumise" kohta ei olegi esitatud vaatamata sellele, et "uurimine" vältab juba üle aasta.

Venemaa on süüdistused katsetes erinevates riikides valimisi mõjutada korduvalt tagasi lükanud ning Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov on nimetanud neid "täiesti alusetuiks".

Putin tahab Washingtonilt kindlaid tõendeid >>

Venemaa välisminister Serge Lavrov on kõneldes Venemaa väidetavalt asetleidnud sekkumisest USA ja teiste riikide valimistesse väitnud, et mitte mingisuguseid seda kinnitavaid fakte ei ole.

Tagid:
internet, sotsiaalmeedia, poliitika, sekkumine, rünnak, Euroopa Parlament, Guy Verhofstadt, Robert Mueller, Donald Trump, Euroopa, USA, Venemaa

Peamised teemad