17:49 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
9942

Lõputud valed ja Venemaa põhjendamatu süüdistamine kõigis pattudes muutub nii naeruväärseks, et tekitab ameeriklastes üha sagedamini küsimuse: kas russofoobia tulv on ikka õige asi? Võibolla on aeg peegli süüdistamine lõpetada?

TALLINN, 1. august — Sputnik. Sellise probleemikäsitluse tõstatas ka USA väljaanne "American Thinker", püüdes selgusele jõuda "Venemaa sekkumises" Ameerika Ühendriikide valimistesse, samuti FBI ja USA justiitsministeeriumi rollis toimuvas farsis.

Esimene osa: venelased sekkusid 2016. aasta presidendivalimistesse

Kas kellelegi ei tundu veider, küsib väljaanne, et FBI süüdistas silmagi pilgutamata 12 venelast just nende arvutite häkkimises, mida demokraadid ja Hillary Clinton FBI esindajatele kontrollimiseks esitamast keeldusid?

James Comey, andes senati luurekomitee ees tunnistusi, ütles: "FBI küll nõudis, kuid Venemaa rünnaku uurimise käigus keelduti meile andmast otsest juurdepääsu Demokraatliku Rahvuskomitee meiliserveritele ja teistele häkitud arvutitele."

Teine osa: Kes ameeriklastele valetab

Hillary Clinton käskis otse või kaudselt kustutada oma arvutist kogu teabe — kõik tema telefonid aga purustati ja hävitati.

Ühe Lõuna-Carolina esindaja sõnul kasutas IT-meeskond arvutite puhastamiseks BleachBit'i tasuta tarkvara ja tegi seda nii hästi "et isegi Jumal ei suudaks salvestatut enam lugeda".

The Washington Free Beacon teatas, et CNNi sõnul hävitasid Hillary Clintoni kampaania töötajad mobiiltelefonid vasarate abil. Washingtoni Examiner teatas, et Clintoni töövõtja kustutas igasuguse info väljanõutud e-posti sõnumite kohta, keeldudes vastamast FBI põhiküsimusele — miks ta seda tegi.

Kolmas osa: põhimõtteline küsimus

Kogu see tohuvabohu toob meid peaküsimuse juurde: kui FBI-l ei ole kunagi olnud juurdepääsu demokraatide või Hillary Clintoni arvutitele ega mobiiltelefonidele, siis kuidas suutis Juurdlusbüroo identifitseerida 12 venelast ja neid tippkohtumise eel riistvara häkkimise eest süüdistada?

On täiesti selge — et kedagi arvutissemurdmises süüdistada, tuleb esmalt arvutit hoolikalt uurida. Tõendite puudumine ei muuda tühipaljast süüdistust tõeks. Ameerika rahvas eelistaks fakte.

Neljas osa: politsei toetab "kurikaelu"

The Daily Caller teatas, et FBI nõustus hävitama Cheryl Mills'i (Hillary Clintoni uurimisega otseselt seotud advokaadi — toim.) sülearvuti, apelleerides puutumatuse klauslile. Kuid FBI agendid, kes arvuti hävitamisega otseselt seotud olid, "haihtusid". Milline fantastiline sündmuste käik! 

"Head poisid", kelle kohustuseks on uurimise korrektsuse eest vastutada, ei näe (või ei taha näha) seda, mis toimub otse nende nina all! Hävitatakse 33 000 kohtu poolt välja nõutud e-posti sõnumit — ja keegi ei näe selles probleemi.

Demokraatide hiiglaslik arvutivõrk puhastatakse kõigi silme all andmetest ja FBI väidab, et ta vastuseks oma nõudele ei saa ta küsitud andmeid. Mida ütlesid selle peale "head poisid"? Kindlasti protesteerisid, nõudes arvutite ettenäitamist! Ei midagi niisugust – rahu ja vaikus!

FBI otsis läbi Trumpi isikliku advokaadi kontorid >>

Nad lihtsalt läksid edasi, nagu poleks midagi juhtunud. On see alles üllatus! Me ei saa kunagi midagi teada andmetest, mida väidetavalt "häkiti", sest need hävitati põhjalikult kõigi nähes. Mõistagi ei tunnistanud seejärel ükski Demokraatliku partei, Hillary kampaania või Obama-aegse Valge Maja personalist, et häkkimissüüdistused tõele ei vastanud.

EL täiendas sanktsioneeritavate Venemaa ettevõtete nimistut, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Сергеев

Viies osa: kokkuvõte

Tänase seisuga pole enam mingit tõendusmaterjali selle kohta, kas venelased Demokraatide ja Clintoni enda arvuteisse sisse murdsid ning seejärel kellelegi sealseid andmeid saatsid. Puuduvad tõendid ka selle kohta, et venelased või ükskõik milline muu valitsus valimiste ajal häältega manipuleeris. 

Paljusid küsimusi pole isegi esitatud. Näiteks — millist rolli mängisid justiitsministeerium ja FBI kõnealuste õiguserikkumiste varjamisel?

Vahevalimiste tulemused võivad uurimise suunda muuta, arvab "American Thinker."

Kui Vabariiklased mitte ainult ei säilita oma saadikukohti Esindajatekojas, vaid tugevdavad oma positsioone ka senatis, ootavad justiitsministeeriumi ees muudatused.

Niisuguse tulemuse puhul on oodata peaprokurör Jeff Sessionsi tagasiastumist ja tema mantlipärija võib "Venemaa sekkumise" uurimiskäiku pöörde tuua.

Samal teemal

Must kass pimedas toas - USA ei suuda kuidagi "Kremli jälgi leida"
Tagid:
uurimiskäik, häkkerid, häkkimine, Valimised 2016, juurdlus, sekkumine, presidendivalimised, Föderaalne Juurdlusbüroo, USA kongressi esindajatekoda, USA senat, Ameerika Ühendriikide Senat, Justiitsministeerium, FBI, Robert Mueller, Jeff Sessions, James Comey, Hillary Clinton, Ameerika Ühendriigid, Washington, Moskva, USA, Venemaa

Peamised teemad