15:58 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Poliitika
lühendatud link
4610

Pole siin midagi Venemaad süüdistada, et ta enese silmas palki ei näe. Endine USA suursaadik Venemaal Michael McFaul on praegu väga nördinud. Ja selleski on ikka Venemaa "süüdi".

Olga Gavrilova, raadio Sputnik

Kuidagi kummaline on olla Venemaa asjatundja ja mitte tunda vene vanasõnu. Aga nüüd on juba hilja halama hakata, tagasiteed ei otseses ega kaudses tähenduses ei ole. Endine USA suursaadik Venemaal Michael McFaul teatas oma teadlaskarjääri lõpetamisest Venemaa sanktsioonide tõttu.

Michael McFaul võib osutuda Venemaa spiooniks >>

Intervjuus USA telekanalile MSNBC kurtis ta, et tema elu on dramaatiliselt muutunud. Ligi kolm aastakümmet on ta tegelnud Venemaa-uuringutega, nüüd aga seda enam teha ei saa, kuna sanktsioonide tõttu ei anta talle viisat. Ja isegi kui antakse, siis niikuinii ei söanda ta iialgi Venemaale sõita, kuna on tema enese arvates sattunud mingisse Moskva "musta nimekirja".

Mis salajane nimekiri see säärane on ja kust see pärineb, McFaul ei täpsustanud. Aga piisab ka ametlikust sõnastusest. McFaulil on "Moskva ja Washingtoni suhete sihiliku kahjustamise pärast" keelatud Venemaale siseneda.

USA diplomaat on korduvalt kutsunud üles mis iganes rahvusvahelistes ettevõtmistes Moskvat isoleerima, võtnud sõna selle poolt, et mitte mingisuguseid spordivõistlusi ei viidaks läbi Venemaal ning takkapihta nõudnud kõneluste lõpetamist Venemaa G8-sse naasmise asjus, palunud ta Interpolist minema kihutada ja nõnda edasi. Nii et pole siin midagi Moskvat süüdistada, eks ta ise ole süüdi.

Muide, suhtlusvõrgustikes soovitatakse McFaulile kodus sagedamini RT-d vaadata, kui ise Venemaale sõita ei tohi – see võib objektiivsete kommentaaride tarvis marjaks ära kuluda. Aga kes teab, millega Moskva-visiit veel lõpeb. Peaprokuratuuril ei ole midagi selle vastu, et McFaul Venemaal süüdi mõistetud sihtasutuse Hermitage Capital juhi William Browderi kohtuasjas üle kuulata.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Hermitage Capital, Interpol, RT, William Browder, Michael McFaul, suursaadik, USA, Venemaa

Peamised teemad