20:44 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
Droon (39)
5910

Venezuela president Nicolas Maduro lubas nõuda kõrgeimat karistuse neile, kes tema elu kallale kippusid. Ta teatas ka, et mõningad atentaadi korraldajatest elavad Floridas ja palus Donald Trumpilt abi võitluses nende "terrorirühmitustega".

TALLINN, 5. august — Sputnik. Telekanal RT ja uudisteagentuur Ruptly avaldasid video, millel on jäädvustatud Venezuela president Nicolas Maduro, tema kaaskond ja turvameeskond ebaõnnestunud atentaadikatse hetkel ja vahetult peale intsidenti.

Sellest teatas uudisteagentuur RIA Novosti, märkides, et 4. augustil sooritati atentaadikatse riigipea vastu, kes esines kõnega riigi pealinnas toimuval sõjaväeparaadil.

Maduro süüdistas nurjunud tapmiskatses parempoolset opositsiooni, samuti naaberriik Kolumbia parempoolseid ning president Juan Manuel Santost. Ta teatas ka, et mõningad atentaadi korraldajatest elavad Floridas ja palus Donald Trumpilt abi võitluses nende "terrorirühmitustega."

Venezuela kommunikatsiooni- ja teabeminister Jorge Rodriguez sõnas, et Bolivari puiesteel asunud tribüünile, kus Maduro paraadi ajal viibis, suunati lõhkeainega täidetud mehitamata lennuaparaadid. Seitse kaardiväelast sai vigastada. Riigi prokuratuur algatas kriminaalasja, kuulutades rünnaku terroriaktiks.

Venezuela president sarjas USA sanktsioone >>

Maduro tapmiskatse eest võttis vastutuse põrandaalune rühmitus "Flanellsõdurid", mis on seotud mässulise politseiametniku Oscar Pereziga, kes ise likvideeriti erioperatsiooni käigus 2018. aasta jaanuaris.

Grupp peab end kõiki president Maduro vastu võitlevaid jõude ühendavaks organisatsiooniks rahvuslikul tasandil.

"Operatsioon korraldati kahe plastiklõhkeainet C4 kandva drooni suunamisega presidenditribüünile. Kaardiväe snaiprid lasid lennumasinad alla enne sihtmärgini jõudmist. Droonid on haavatavad, praegune katse ebaõnnestus, kuid see on aja küsimus," kirjutasid terroristide esindajad oma Twitteris ilmunud avalduses. 

Kolumbia lükkas süüdistused riigipea Juan Manuel Santose väidetavast osalusest Venezuela president Nicolas Maduro mõrvakatses tagasi.

"Väited, et Kolumbia liider võis olla vastutav Venezuela presidendi tapmiskatse eest, tunduvad absurdsed ja neil puudub igasugune alus," kirjutatakse riigi välisministeeriumi pöördumises.

Major Che Guevara 90. sünnipäev >>

Teema:
Droon (39)

Samal teemal

Trump kaalub Venezuela osas sõjalisi võimalusi
Venezuela president sarjas USA sanktsioone
Tagid:
kaardivägi, C4, atentaadikatse, snaiper, terroriaktid, paraad, terror, droon, opositsioon, nafta, Flanellsõdurid, LKA, CIA, Hugo Chavez, Nicolas Maduro, Caracas, kolumbia, Venezuela, Lõuna-Ameerika, USA

Peamised teemad