05:49 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Хиллари Клинтон.

Trump tunnistas poja soovi saada Vene advokaadilt vastase kohta teavet

© REUTERS / MIKE SEGAR
Poliitika
lühendatud link
42 0 0

USA president Donald Trump tunnistas pühapäeval, et tema poeg kohtus 2016. aastal Trump Toweris Vene advokaadiga, et saada teavet oponendi kohta, kuid kaitses seda tegevust kui täiesti seaduslikku.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Tegemist oli Trumpi kõige otsesema tunnistusega, et 2016. aasta kohtumise motiiv oli saada kompromiteerivat materjali demokraadist rivaali Hillary Clintoni kohta, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Aga kus on balalaika, Hillary? >>

Nagu varasematelgi kordadel, kinnitas Trump Twitteri-postituses, et ei teadnud tollal kohtumisest oma poja Donald Trump noorema ja Kremliga sidemeid omava advokaadi Natalja Vesselnitskaja vahel.

"See oli kohtumine informatsiooni saamiseks oma oponendi kohta, täiesti seaduslik ning mida tehakse poliitikas kogu aeg," märkis Trump, väites, et kohtumisel ei jõutud kuskile ja tema ei teadnud sellest midagi.

Kohtumise on oma luubi alla võtnud eriprokurör Robert Mueller, kes uurib Trumpi kampaania võimalikku kokkumängu Venemaaga, et kallutada valimised vabariiklaste kasuks.

Donald noorem ütles juulis 2017 New York Timesile, et kokkusaamisel Vesselnitskajaga oli juttu peamiselt Vene laste adopteerimisest, kuid tunnistas hiljem, et nõustus temaga kohtuma lootuses saada Clintonit kahjustavat teavet. Sellest ei olevat aga tema sõnul midagi välja tulnud.

Ameerika noored proovivad valimistesse "sekkuda" >>

Süüdistused Venemaa vastu

Süüdistusi Venemaa "sekkumisest" Ameerika valimistesse ning väidetavatest sidemetest Trumpi ja Moskva vahel, mida eitavad nii Valge Maja kui Kreml, asus uurima eriprokurör Robert Mueller ja kongressi mõlemad kojad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Seejuures ei ole Venemaa sekkumise kohta toodud mingeid tõendeid, hoolimata asjaolust, et uurimine kestab juba kauem kui aasta.

Moskva on süüdistused valimistulemuste mõjutamise katsetest erinevates riikides korduvalt ümber lükanud ja Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "absoluutselt põhjendamatuiks".

Lisaks ütles Putin, et juhtumi näol on tegu Ameerika Ühendriikide sisemise konfliktiga ja väljendas lootust uurimise lõpetamisele ja riikidevaheliste suhete paranemisele.

Trump, kes varasemalt USA luurekogukonna järeldustega Venemaa "sekkumisest" 2016. aasta presidendivalimistesse korduvalt nõusse jäi, nimetas neid süüdistusi taas väljamõeldisteks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Trump kutsus Putini sügisel Washingtoni >>

Trump kirjutas sellest oma Twitteri-leheküljel: "Tuleb välja, et president Obama teadis Venemaast juba enne valimisi. Miks ta midagi ette ei võtnud? Miks ta sellest ei rääkinud? Aga sellepärast, et tegu on lihtsalt suure väljamõeldisega, ja ka seetõttu, et ta lootis valeliku Hillary valimisvõidule."

Tagid:
poliitika, kompromiteeriv, presidendivalimised, Natalja Vesselnitskaja, Hillary Clinton, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56