15:29 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Poliitika
lühendatud link
41 0 0

Boris Johnsoni hüütakse nüüd kodumaal "Briti Trumpiks". Ja kui ta tõesti end aadressile Downing Street 10 sisse registreerida kavatseb, on ta õige teel. Tuleb ainult tõestada, et Theresa on Briti Hillary, see tähendab, samuti hädavares.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Boris Johnsoni hüütakse nüüd kodumaal "Briti Trumpiks". Ja kui ta tõesti end aadressile Downing Street 10 sisse registreerida kavatseb, on ta õige teel. Tuleb ainult tõestada, et Theresa on Briti Hillary, see tähendab, samuti hädavares.

Kuigi tema kohta öeldakse "viie minuti pärast Ühendkuningriigi peaminister", ei pruugi ta need viis minutit vastu pidada. Igatahes on tema kandidatuur esialgu seisma pandud. Konservatiivid alustavad endise välisministri ja enda seas kõige eredama isiksuse ehk Boris Johnsoni suhtes uurimist.

Suurbritannia peaminister Theresa May
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Nagu partei peakontorist öeldi, ei midagi isiklikku, ja Brexit ei puutu asjasse. Lihtsalt protseduur on selline. Tuleb välja selgitada, kas ta on burkasse või nidžaabi riietatud moslemi naisi postkastide või isegi pangaröövlitega võrreldes tooride käitumiskoodeksit rikkunud. Ta tegi seda kõigest silmapilude pärast oma The Daily Telegraphi kolumnis. Selles mõttes, et kõik muu on neil saladusega kaetud.

Muide, ta ise nende kehakatete keelamist ei poolda, kuid tunnistab, et oma vastuvõturuumis ta selliseid varjatud nägudega külastajaid näha ei tahaks. Ühesõnaga: "Ma pole kolhoosi vastu, kuid mitte meie külas." Ja hea veel, et vene kirjanduse asjatundjana, kelleks ta end peab, ei läinud Johnson Dostojevskilt üle Rosenbaumile. Ja temapoolse kunstiliste kujundite tõlgendustes oleks võinud lisada, et burka on kasakale stepis voodi eest.

Kuid ka "postkast" on kõva sõna. Isegi kui ta salajast sõjaväeobjekti ei tähenda. Ükskõik, mida ta siis sellega silmas pidas. Ja igale endast vähegi lugupidavale Briti poliitikule samuti. Moslemite organisatsioonid, inimõiguste kaitsjad, parlamendisaadikud, lordid, peerid, söörid, meerid — kõik peavad oluliseks sellel teemal sõna võtta. Ja mõned nimetavad nii mitte asja sisu vaid Johnsonit ennast. Skandaal ei ole juba mitu päeva maha vaibunud.

Asjale andis suuna kätte, nagu peabki, Theresa May. Tema ju teab, kes tema tooli sihib. Ja nüüd tekkis hea võimalus lasta tal erinevust tunnetada. Nõudis oma endiselt ministrilt vabandusi. Tutkit, mõtles too ja keeldus avalikult oma sõnu söömast. Ta ei vabandanud isegi siis, kui ütles nalja pärast, et võiks Liibüa Surtist uue Dubai teha, kui sealt laibad ära viia. Tol ajal oli ta alles välisminister – pidi oma keelt talitsema. May ei väänanud talle tookord noomitustki. Kuigi Maylt nõuti häbematuse pärast tema errusaatmist.

Nüüd on ta "vaba kunstnik". Ju ta siis moslemeid sellistena näeb. Scotland Yard, näiteks sellises võrdluses, vastupidi, kuriteokoosseisu ei näe. Ei ksenofoobiat ega islamofoobiat. Nii jääbki konservatiividel loota ainult "seltsimehelikule kohtule" ja kutsele poliitbüroole ilmuda.

Nende moraalikoodeks näeb ette "erakonna mainele ja väärtustele" vastavaid "käitumise miinimumstandardeid". Kuigi mis "väärtustest" saab rääkida "miinimumstandardite" korral. Ainult ühest — kui pioneer on kõikidele eeskujuks, siis peaks toor olema teistest eelistatum. Sellele väärtusele, tema isikliku reitingu põhjal otsustades, vastab Johnson kindlasti ja pärast seda märkust omistati talle "Briti Trumpi" tiitel.

Kui ta ka tegelikult otsustas end sisse registreerida aadressile Downing Street 10, on ta õigel teel. Jääb vaid tõestada, et Theresa on Briti Hillary, seega samuti hädavares ja kokku leppida "Vene häkkeritega". Oma Muellerit Londonis juba otsitakse.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
Boris Johnson, Donald Trump, Hillary Clinton, Theresa May, Ühendkuningriik

Peamised teemad