20:46 18. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Artur Talvik

Artur Talvik loob uue partei

© Фото: Riigikogu
Poliitika
lühendatud link
4201

Parteituna riigikokku kuuluv endine Vabaerakonna esimees Artur Talvik ütles on loomas uut erakonda, millele seab ambitsioonika eesmärgi saavutada 25 mandaati järgmises parlamendi koosseisus.

TALLINN, 18. august — Sputnik. Talvik ütles intervjuus ERR-ile, et on ta esialgu viieliikmelise seltskonnaga loomas kaasaegset poliitilist platvormi, mis toimiks erakondadest hoopis teisel alusel, kuigi erakonnana tuleks see seaduste järgi vormistada.

Ta avaldas lootust, et uue poliitilise jõuga ühineb poliitikaväliste inimeste kõrval nii praeguseid vabaerakondlasi kui ka inimesi roheliste parteist, sest just puhata looduse ja innovaatilise majanduse seab ta programmis esiplaanile.

Eesti poliitilised parteid
© Sputnik /

Küll aga on mu ümber koondunud inimeste grupp, kes olid teatud tingimustel nõus liituma ka Vabaerakonnaga, aga tänase seisuga tundub, et neid tingimusi ei tule.

"Tänane Eesti kindlasti vajab sellist poliitilist kooslust, mis teeks asju eeskujulikult teismoodi. Väldiks kogu seda parteipoliitilist mõtlemist, parteilist manipulatsiooni, toiduahelat ja julgeks teha vajalikke otsuseid Eesti inimeste jaoks," ütles Artur Talvik ERR-ile.

Talviku ideaalis võiks uus erakond ühendada häid jõude nii Vabaerakonnast, rohelistest kui ka neid inimesi, kes täna üldse pole suures poliitikas olnud, aga on ühiskondlikult aktiivsed.

Artur Talvik loodab saavutada uue erakonnaga 25 mandaati juba järgmises parlamendi koosseisus.

Jõukamad toetavad Reformierakonda, vaesemad — Keskerakonda>>

Talvik ei avaldanud teisi liikumise eestvedajate nimesid.

"Grupp koosneb umbes viiest inimesest praegu. Aga nad on kõik ühiskonnas tuntud," — kinnitas Artur Talvik.

Tagid:
valimised, riigikogu, Erakond Eestimaa Rohelised, partei, erakond, Vabaerakond, Artur Talvik, Eesti

Peamised teemad