22:42 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
10440

Kolm tundi kestnud läbirääkimised Venemaa ja Saksamaa riigijuhtide vahel olid asjalikud, ütles Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov, RIA Novosti vahendusel

TALLINN, 19. august — Sputnik. Berliinis lõppesid Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Saksamaa kantsleri Angela Merkeli läbirääkimised, teatab RIA Novosti korrespondent.

Venemaa president Vladimir Putin tantsib Austria välisminister Karin Kneissliga viiase pulmal
© REUTERS / Roland Schlager

Kolm tundi kestnud läbirääkimised — mille arvestatav osa toimus nelja silma all — Venemaa ja Saksamaa riigijuhtide vahel olid asjalikud, ütles Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

"Läbirääkimised kestsid kaua. Põhjalikult räägiti teemadel, millest teatati presidendi ja kantsleri avalduses (enne vestluse algust — toim.)," ütles Peskov, märkides, et kokkuleppele jõudmine ei olnud osapooltele eesmärk omaette.

Ta nimetas kõnelusi väga kasulikeks ja kellade sünkroniseerimise seisukohalt õigeaegseiks . 

Putin ja Merkel käsitlesid laialdast teemadevladkonda, sealhulgas ka Iraani kokkulepet ja kutsusid üles sellest kinni pidama. Peale selle kurtis Venemaa president edu puudumist Ukraina kriisi lahendamisel. Kantsler lubas omakorda arutada Putiniga rahuvalvemissiooni lähetamist Ukrainasse.

Pooled väljendasid samuti oma valmisolekut arutada aktuaalseid teemasid, lisades, et kõiki vaidlusaluseid küsimusi saab lahendada dialoogiga.

Nord Stream-2 kaitseks 
Millega tervitab Merkel Putinit Berliinis?
© Sputnik / Алексей Никольский

Mõlemad riigijuhid olid vastu Nord Stream-2 gaasijuhtme politiseerimisele ning arutasid ka gaasitransiiti läbi Ukraina.

"Kokkuleppe saavutamine (seoses USA sanktsioonidega) polnud omaette eesmärk. Seda enam on raske öelda, millised võiksid need kokkulepped olla, kuid üldiselt vahetati mõtteid, et projekt on vajalik ja see tuleb lõpule viia," ütles Peskov.

Samal ajal nõustusid Putin ja Merkel, et gaasitrass on ärilises mõttes kasulik ja seda tuleb rünnakute eest kaitsta.

Muude päevakorrapunktide hulgas oli Süüria konflikti lahendamine, samuti käitumine USA järjekordse tollimaksu- ja sanktsiooni-poliitika tingimustes.

"Putin märkis järjest hoogu koguvat pagulaste tagasipöördumist ja kutsus Euroopa pealinnu üles aitama kaasa selle protsessi pöördumatuks muutmisele," ütles Peskov. "Käsitleti ka Süüria poliitilise reguleerimise inklusiivsuse teemat. See tähendab kõigi osavõttu," lisas ta.

Putini ja Merkeli läbirääkimised toimusid laupäeva õhtul Saksa valitsuse Mesebergi residentsis. Enne kõneluste algust tegid president ja kantsler pressile ühisavalduse. Putin tõi esile Nord Stream-2 tähtsuse Euroopale. Ta rõhutas samuti, et projekt ei lõpeta gaasitransiiti läbi Ukraina.

Tagid:
Nord Stream 2, sanktsioonid, tippkohtumine, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Angela Merkel, Iraan, Berliin, Saksamaa, Ukraina, Venemaa, Süüria

Peamised teemad