11:03 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Poliitika
lühendatud link
8610

Paljud inimesed küsivad, miks ma kohtun välisriikide juhtidega. Milleks aega raisata. Tegelikult on see aga väga oluline

TALLINN 19. august — Sputnik. USA president Donald Trump selgitas, milleks on talle vaja kohtumisi Venemaa liidri Vladimir Putini ja teiste riigijuhtidega, vahendab RIA Novosti. 

"Paljud inimesed küsivad, miks ma kohtun välisriikide juhtidega. Milleks aega raisata. Tegelikult on see aga väga oluline. Olen seda korduvalt öelnud. Kui oled president, pead välisriikide juhtidega kohtuma. Kaotada pole midagi aga võita võib vägagi palju."

Venemaa presidendi Vladimir Putini ja USA riigipea Donald Trumpi kohtumine
© Sputnik / Сергей Гунеев

Vaadake, mis juhtus Singapuris (Põhja-Korea — toim.) liidri Kim (Jong-uniga — toim.). Tänu sellele, et see (kohtumine — toim.) toimus, tõime me palju aastaid hiljem meie kangelased (tagasi USA-sse).

Keegi ei lase meie pihta enam rakette ega tegele tuumakatsetustega. Ei toimu ka teisi koletuid asju," ütles Trump oma Twitterikontol postitatud minutipikkuses videos.

Valge Maja peremees lisas, et tal oli "põrutav kohtumine" Putiniga. "Paljud asjad said korda," märkis ta. 

"Kohtumised välisriikide juhtidega on hea, mitte halb. Midagi halba ei saa juhtuda, kuid võib minna paremaks. Eriti kui su president teab, mida teeb," lisas Trump.

Vladimir Putin Otseliini-järgsel pressibriifingul
© Sputnik / Валерий Мельников

16. juulil toimus Helsingis Ameerika Ühendriikide ja Venemaa presidentide esimene täismahus kohtumine. Mõlema riigi juhid rääkisid kõigepealt üle kahe tunni nelja silma all, misjärel delegatsioonid lõunatasid laiendatud koosseisus ja vastasid seejärel ajakirjanike küsimustele. Pärast kohtumist teatasid Putin ja Trump, et nad on huvitatud kahe riigi vaheliste suhete parandamisest.

Juunis toimus Singapuris Ameerika Ühendriikide ja Korea RDV riigipeade Donald Trumpi ja Kim Jong-uni esimene tippkohtumine.

Pärast kõnelusi ütles USA liider, et allkirjastas Korea RDV-ga 'üksikasjaliku' dokumendi ning rõhutas, et Korea poolsaare tuumarelvavabaks muutmise protsess algab 'üsna varsti'. Kim Jong-un omakorda nimetas Singapuris allkirjastatud lõppdokumenti 'uueks alguseks' kahe riigi vahelistes suhetes ja lubas 'suuri muutusi' tulevikus.

Samal teemal

Mesebergi tippkohtumine täitis oma eesmärgid
Äkki lepivadki kokku: miks Lääs Putini ja Trumpi kohtumist kardab
Tagid:
vahetu, isiklik, suhe, tippkohtumine, läbirääkimised, Kim Jong-un, Xi Jinping, Donald Trump, Vladimir Putin, Angela Merkel, Singapur, Helsingi, Berliin, Põhja-Korea, Saksamaa, USA, Venemaa

Peamised teemad