17:38 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Poliitika
lühendatud link
20 0 0

New Yorgi prokuratuuri esindaja teatas ajakirjanikele, et Donald Trumpi endine advokaat Michael Cohen tunnistas üles katse sundida "vaikimisvannet pidama" kaht naist, kelle valduses oli infot, mis võis "2016. aasta presidendikandidaadile mõju avaldada."

TALLINN, 22. august — Sputnik. Nõustudes eeluurimise all kokkuleppemenetlusega, väitis Donald Trumpi endine advokaat Michael Cohen vande all, et maksis kahele naisele vaikimise eest oma kliendi nõudmisel, teatas tema jurist Lanny Davis, vahendab RIA Novosti.

"Täna tõusis ta (Cohen – toim.) püsti ja andis vande all tunnistuse, et Donald Trump andis talle korralduse sooritada kuritegu, makstes kahele naisele tasu eesmärgiga valimisi mõjutada. Kui need tasud olid Michael Coheni kuriteoks, siis miks ei olnud need Donald Trumpi seaduserikkumiseks?" kirjutas Davis Twitteris.

FBI otsis läbi Trumpi isikliku advokaadi kontorid>>

Trumpi praegune advokaat Rudy Giuliani omakorda märkis, et süüdistused Coheni vastu ei kätke mingeid süüdistusi USA ametisoleva presidendi vastu.

"Selge see, nagu märkis prokurör, et härra Coheni teod kajastavad valetamise lugu ja ebaausust piisavalt märkimisväärse ajavahemiku vältel," öeldakse Giuliani avalduses.

Skandaali sisu

Teisipäeval teatas New Yorgi prokuratuuri esindaja ajakirjanikele, et Cohen tunnistas üles katse sundida "vaikimisvannet pidama" kaht naist, kelle valduses oli infot, mis võis "2016. aasta presidendikandidaadile mõju avaldada."

Mingeid nimesid ei nimetatud, kuid eelnevalt oli laialdaselt arutatud Coheni tasumaksmist naistele, kes süüdistasid Trumpi abielulises truudusetuses. Ametisolev president üritas sellest distantseeruda ja lausus, et ei tea midagi nendest väljamaksetest.

Aprillis otsis FBI läbi Coheni kodu ja kontori. Juurdlusbüroo töötajad konfiskeerisid dokumendid, mis meedia andmetel võisid sisaldada advokaadi telefonikõnelusi Trumpiga, ja ka maksekviitungi tasumise kohta pornonäitlejanna Stormy Danielsile (tegelik nimi Stefany Clifford) ja modell Caren McDougalile, kes kinnitasid, et on minevikus olnud Trumpiga armusuhetes.

Paanika USA-s: Trump reetis omad ja sai Putinilt mõjutusvahendi>>

Samuti tegi Cohen meedia andmeil salaja salvestise vestlusest Trumpiga, kus nad arutasid väidetavat tasumaksmist McDougalile tema vaikimise eest. Vestlus toimus kaks kuud enne presidendivalimisi. Coheni advokaadid avastasid salvestise temalt konfiskeeritud materjalide seast ja saatsid selle Trumpi advokaatidele.

Helisalvestisel arutab tulevane president Coheniga mingeid tasumaksmisi. Ta lausub halvasti kuuldava fraasi, mida osapooled tõlgendavad erinevalt.

Trumpi vastased ütlevad, et ta palub maksta sularahas, tema advokaadid aga kinnitavad, et ta käskis justnimelt mitte sularahas maksta. Vastuseks sellele ütleb Cohen mitu korda "ei" ja alustab ütlust, mille Trump katkestab sõnaga "tšekk". Sellega salvestis katkeb.

Tagid:
FBI, prokuratuur, Michael Cohen, Donald Trump, USA

Peamised teemad