05:29 26. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
USA endine riigisekretär Hillary Clinton

Clinton jutustas McCainiga Tallinna hotellis peetud "viinavõistlusest"

© REUTERS / BRIAN SNYDER
Poliitika
lühendatud link
Tallinna uudised (281)
40 0 0

USA endise riigisekretäri Hillary Clintoni sõnul kujunes õhtupoolik alkoholiga ametlikul visiidil Eestisse üheks kõige meeldejäävamaks sündmuseks.

TALLINN, 28. august — Sputnik. Endine Valge Maja riigisekretär ja presidendikandidaat Hilary Clinton tunnistas, et visiidil Eestisse korraldas ta senaator John McCainiga võistluse, kes rohkem viina ära joob.

McCain käis Tallinnas Trumpile lõksu seadmas >>

Suri Kremli-kriitikust USA senaator John McCain
© Sputnik / Григорий Сысоев

Sellest pajatas ta USA telekanali CNN saates, mis oli pühendatud ajuvähki surnud senaatori mälestusele. Intervjuu salvestus on üles laaditud CNN-i kanalile Youtube'is.

Clintoni sõnul kujunes "viinavõistlus" Tallinna võõrastemajas üheks selle visiidi kõige meeldejäävamaks sündmuseks. "Meil oli lõbus ja me naersime palju. Napsivõtt oli ka," iseloomustas ta toimunut.

Ta teatas, et "meie (McCainiga – toim.) kõige märkimisväärsem kogemus viinaga leidis aset Eestis, Tallinnas. Me veetsime mälestusväärse õhtu Tallinna Raekoja platsi äärses hotellis." Clinton tunnistas ühtlasi, et "koos Johniga reisida oli lihtsalt võrratu. Kui ust ei avatud, hakkas ta sellele lihtsalt trummeldama."

2004. aasta augustis saabus Hillary Clinton – toona veel USA Senati senaator Arkansase osariigi poolt – koos rühma kolleegidega ametliku visiidiga Eestisse. Delegatsiooni juhtis Arizona osariigi senaator John McCain.

Trump keelas Valgel Majal McCaini tagantjärele kiita >>

Kohtumistel tollase Eesti peaministri Juhan Partsi, välisministri Kristiina Ojulandi ja kaitseministri Margus Hansoniga arutasid USA senaatorid kahe riigi koostööd ja Eesti osaluse jätkamisküsimusi Iraagi ja Afganistani okupeerimisel USA ja NATO vägede poolt.

Suri paadunud Kremli-kriitikust USA senaator John McCain >>

USA senaator John McCain suri 81-aastasena ajukasvaja tõttu, tema matused toimuvad 2. septembril Marylandi osariigi pealinnas Annapolises, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tallinna uudised (281)
Tagid:
võistlus, alkohol, viin, poliitika, Valge Maja, hotell, John McCain, Hillary Clinton, Eesti, USA

Peamised teemad