14:46 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Poliitika
lühendatud link
2510

Kolmapäeva õhtul saabus Soome riigivisiidile Prantsusmaa president Emmanuel Macron. Macronil on kavas kohtuda oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ja peaminister Juha Sipiläga.

TALLINN, 30. august — Sputnik. Maailmapoliitikas aktiivselt osalev Soome tõmbab maailma liidreid ligi nagu kärbsepaber. Alles külastasid Soomet maailma vägevad: Hiina, USA ja Venemaa liidrid, nüüd on järg Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni käes, kes saabus kolmapäeva õhtul Soome kahepäevasele visiidile koos abikaasa Brigitte'iga, vahendas Eestinen.

Prantsuse presidendi vastu võtnud Soome president Sauli Niinisto ütles, et on üks asi, mida soomlased peaks prantslastelt õppima: jalgpall. Võibolla peaks tegema nii nagu keskajal kirikumehed, et saatma soome noored õppima Prantsuse jalgpalliakadeemiasse, pakkus Niinistö.

Macron: EL-i julgeolek ei tohi enam sõltuda USA-st >>

Teisipäeval Taani ja Soome oma reformikavale toetust püüdma suunduv Macron kutsus kahekordistama püüdeid EL-i reformimiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles, et esitab Euroopa Liidule uued ettepanekud ühenduse julgeolekuvõime tugevdamiseks, öeldes, et blokk peab lõpetama toetumise USA võimsusele

"Euroopa ei saa enam toetuda oma julgeolekus Ühendriikidele. Euroopa julgeoleku peame tagama meie ise," ütles Macron kõnes oma diplomaatilise programmi tutvustamiseks.

"Tahan käivitada koos kõigi Euroopa partnerite, sealhulgas Venemaaga meie julgeoleku ulatusliku ülevaatuse," ütles Macron umbes 250 diplomaadile, parlamendisaadikule ja rahvusvaheliste suhete eksperdile, lisades, et ettepanekud avalikustatakse "lähikuudel".

Tagid:
reform, poliitika, visiit, Brigitte Macron, Emmanuel Macron, USA, Taani, Prantsusmaa, Soome

Peamised teemad