16:16 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Poliitika
lühendatud link
6950

Ajaleht Kommersant avaldas salajase ÜRO direktiivi teksti, mille kohaselt organisatsioon on valmis Süüria taastamisele kaasa aitama alles pärast poliitilist võimuvahetust riigis.

TALLINN, 3. september — Sputnik. ÜRO sisedokumendil on möödunud aasta 17. oktoobri kuupäev ja see on mõeldud organisatsiooni kõikide Süürias töötavate allüksuste jaoks, vahendab RIA Novosti  ajalehte Kommersant.  

"Alles pärast tõelist ja kõikehõlmavat poliitilise võimu üleminekut on ÜRO valmis (Süüria — toim.) taastamises osalema," teatab direktiivi tekst.

Süüria armee, illustreeriv foto
© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy

Dokumendis on ühtlasi kirjas, et ÜRO ei osale Süüria majanduse taastamise projektides, vaid ainult humanitaarabi küsimustes, et päästa elusid ja tagada inimeste põhivajadusi.

"Arengu- või taastamismeetmed, mis ületavad ülalmainitud piire, tuleb lahendada teiste mehhanismide abil," ütleb tekst. Samal ajal peaksid abi prioriteedid põhinema elanikkonna, mitte aga valitsuse vajadustel.

Moskva kutsub Brüsselit "Süüria valsile" >>

Ajalehe andmeil oli dokumendi autoriks endine ÜRO peasekretäri asetäitja poliitküsimustes, USA poliitik, kauaaegne Riigidepartemangu diplomaat Jeffrey Feltman. Ta lahkus ametikohalt jooksva aasta kevadel.

Salajase direktiivi olemasolust, mis keelab ÜRO-l Süüria majanduse taastamisel osaleda, teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov juba augustis.

Ta rõhutas, et üksikute riikide katsed ÜRO sekretariaadiga manipuleerida on vastuvõetamatud ning kutsus Lääne "partnereid" loobuma rahvusvaheliste organisatsioonide kasutamisest "omatahtsi".

Nagu teatas Sputnik Eesti, paljastas Venemaa Kaitseministeerium 25. augustil järjekordse Lääne luureoperatsiooni lavastatud keemiarünnakukatse Süüria Hallyuzi külas, kuhu mässajad toimetasid kaheksa mahutit klooriga ja millest peaks saama põhjendus järjekordsele terroriste kaitsvale raketirünnakule Süüria valitsusvägede vastu

Sputnik Eesti on eelnevalt juba kirjutanud Süürias ettevalmistatavast provokatsioonist keemiarelvaga sarnaselt sellega, mis sai ettekäändeks lääne koalitsioonivägede raketirünnakule Süüria Araabia Vabariigi relvajõudude objektide pihta 2018. aasta 14. aprillil.

Samal teemal

Venemaa õppused Vahemerel: "Kalibrid" kaitsevad Süüriat "Tomahawkide" eest
Ülemaailmne humanitaarabi päev: keda ja kuidas abistab Eesti
Riigiduumas räägiti USA ÜRO Inimõigusnõukogust lahkumise tagajärgedest
ÜRO taotleb 22,5 miljardit dollarit abiraha
Tagid:
salaprotokoll, salakokkulepe, politik, Majandusaabi, majanduskuritegu, taastamine, prioriteet, võimuvahetus, areng, majandus, ÜRO Peaassamblee, ÜRO Inimõigusnõukogu, ÜRO toiduamet, Riigidepartemang, ÜRO Julgeolekunõukogu, ÜRO vaatlejad, ÜRO, Jeffrey Feltman, Sergei Lavrov, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad