03:07 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
7010

Ukraina Ülemraada opositsioonibloki saadik Jevgeni Balitski puhkas Krimmis ja uuris kohalikelt, miks nad referendumil poolsaare Venemaaga taasühinemise eest hääletasid.

TALLINN, 6. september – Sputnik. Poliitik rääkis sellest telekanalile NewsOne, vahendas RIA Novosti.  

"Veetes osa oma puhkusest Krimmis, suhtlesin ma väga paljude ukrainlastega, meie inimestega. Nad osutasid sõrmega meelekohta ja küsisid: "Mis tagasitulek, millest sa räägid? Kas sinna?" Ja nad jutustavad Banderast, Odessas elusalt põletatutest ja riigipöördest." 

Saki linna kuurort Krimmis
© Sputnik / Алексей Павлишак

"Võin kätt südamele pannes kinnitada — jutt on enamikust inimestest. Uskuge mind, küsimus ei ole selles, kas mina niimoodi tahan või taha — nii arvavad paljud," ütles parlamendisaadik, rõhutades, et Ukraina peab Krimmi Venemaaga taasühinemise põhjust lihtsalt mõistma.

Balitskii meenutas ühtlasi, et pärast rahvahääletust otsustas suur osa poolsaare sõjaväelastest ja õiguskaitseorganite töötajaist Vene kodakondsuse võtta.

"Miks tuli 600 julgeolektöötajaist tagasi vaid 200? Miks jäid kümned tuhanded meie sõdurid, miilitsad, kohtunikud ja prokurörid Krimmi? Kas nad tegid seda kõik relva ähvardusel? Muidugi mitte," järeldas rahvaesindaja.

Krimm taasühines Venemaaga pärast 2014. aasta Ukraina riigipööret korraldatud referendumi tulemusena.

Ukrainalt nõuti Krimmis käinud välismaalaste rahulejätmist >>

Umbes 97 protsenti Krimmi Vabariigi elanikest ja 96 protsenti sevastoopollastest hääletasid poolsaare Venemaa koosseisu tagasipöördumise poolt.

Ukraina nimetab piirkonda endiselt omaks – "ajutiselt okupeeritud territooriumiks." Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult suletud."

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Kusturica rääkis, miks Krimm talle meeldib
Eesti Puškini Ühingu delegatsioon siirdus Krimmi
Tagid:
reaalsus, puhkus, saadik, riigipööre, referendum, Ukraina Ülemraada, Jevgeni Balitski, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad