15:42 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
41 0 0

Teatav osa lääne mõjukatest poliitikutest ei näe endiselt vastasseisul Venemaaga mõtet. Itaalia asepeaministri ja siseministri Matteo Salvini sõnul annavad Euroopa Parlamendi valimiste tulemused eurooplastele võimaluse taastada oma mõnevõrra "jahenenud" suhted Moskvaga.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Itaalia asepeaminister ja siseminister Matteo Salvini ütles intervjuus RT-le, et varsti on Euroopa Liidul võimalus suhted Venemaaga uuesti läbi vaadata. "Järgmise aasta maikuus tekib ajalooline võimalus lõplikult muuta jõudude vahekorda Euroopas," ütles ta, pidades silmas 2019. aasta mai lõpus toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi.

Salvini ütles, et ta ei näe Venemaa-vastastes sanktsioonides "mingit majanduslikku, poliitilist, sotsiaalset ega kultuurilist mõtet".

"Ma juhin pidevalt valitsuse tähelepanu nendest tulenevatele kahjudele ja jätkan seda ka edaspidi," ütles Itaalia asepeaminister ja siseminister.

Matteo Salvini ei väljenda oma kriitilist suhtumist Venemaa-vastastesse sanktsioonidesse esimest korda. Nii lubas ta 2018. aasta juulis, et Itaaliast saab üks esimesi riike, kes pooldab EL majanduslige piirangute kaotamist.

Salvini kui terve mõistuse ruupor

Uudisteportaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Itaalia siseminister teatas valmisolekust arutada Krimmi staatust ning möönis, et valitsus võib panna veto poolsaare Venemaaga taasühinemisest tingitud sanktsioonide pikendamisele. Ta märkis ka, et Venemaa on Itaaliale kaubanduses ja energeetikas "oluline partner", seega "tuleb lähtuda heanaaberlikkuse põhimõttest".

Intervjuus The Washington Postile ütles Matteo Salvini, et Ukraina riigipööre, mida Kiiev peab "väärikuse revolutsiooniks", korraldati väljast tulnud rahalise toetusega ja see osutus "libarevolutsiooniks". Rääkides Krimmi taasühendamisest Venemaaga, ütles ta, et pole võimatu ignoreerida 90% piirkonna elanike arvamust, kes väljendasid referendumil tahet poolsaare tagastamise kohta Venemaale.

Itaalia tahtis Venemaa sanktsioonid tühistada — ei lubatud >>

Kreml omakorda lükkas korduvalt tagasi süüdistused sekkumises Ukraina siseasjadesse, mis sai Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamise põhjuseks. Moskva on alati rõhutanud, et Venemaa ei ole Donbassi konflikti osapool ja Minski lepete subjekt, ning on korduvalt kinnitanud, et suhtlemine sanktsioonide keeles on kahjulik.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
Tagid:
sanktioonid, poliitika, majandus, valimised, Euroopa Parlament, EL, Matteo Salvini, Itaalia, Venemaa

Peamised teemad