TALLINN, 12. september — Sputnik. Tema arvates saavutasid USA ametivõimud seda Donald Trumpi valimisstaabi endise juhi Paul Manaforti juhtumi "Vene jälje" versiooni abil.
"Manaforti kohtuasi pandi suure kella külge, süüdistades teda Kremli kurjade kavatsuste täideviimises, mille eesmärgiks Hillary Clintoni valimisvõidu välistamine."
Peale mitu kuud väldanud juurdlust süüdistati teda vaid Ukraina valitsuse agendiks olemises ja Ukraina huvides töötamises," tuletas Lavrov toimunut meelde.
Minister märkis ka, et valimised kaotanud Demokraatlik Partei keeldub siiamaani lüüasaamist aktsepteerimast ja püüab kõigest väest toimunu "süüdlasi" leida, kes peavad olema "kindlasti väljastpoolt Ameerika Ühendriike".
Manaforti juhtum
USA ametivõimud kahtlustavad Manaforti ja tema äripartnerit Rick Gatesi ebaseaduslikus lobitöös Ukraina kasuks, maksudest kõrvalehoidmises ja rahapesus, teatab RIA Novosti.
Tema uurimine on osa nn. "Venemaa sekkumise" uurimisest USA 2016. aasta presidendivalimiste perioodil. Need kahtlused on Valges Majas kui ka Kremlis ümber lükatud.
Süüdistused esitas eriprokurör Robert Mueller, kes uurib nii "sekkumist" kui ka Donald Trumpi väidetavaid seoseid Moskvaga.
Manaforti kaitsjad kinnitavad, et süüdistustel ei ole Venemaaga mingit pistmist, mistõttu Mueller on oma volitusi ületanud. Kohus lükkas aga argumendid tagasi.
Virginias toimunud esimesel kohtuistungil mõisteti Manafort süüdi pangandus- ja maksupettuse kaheksas punktis.
Washingtonis toimunud kohtuistungil süüdistati teda USA Justiitsministeeriumi loata välisagendina tegutsemises – jutt käib aastatest, mil Manafort nõustas Ukraina eks-president Viktor Janukovitšit ja tema Regioonide Parteid.
Ka teise protsessi raames süüdistatakse Trumpi endist nõunikku rahapesus.