04:03 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Poliitika
lühendatud link
9031

Et Brüsselile aktiivselt vastu seista, kaitstes oma õigust sisserändajaid mitte vastu võtta, on tarvis karismaatilisi liidreid. Baltimaades sääraseid ei ole, leiab politoloog Mihhail Burda.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Kommenteerides parempoolsete parteide edu Euroopas, märkis politoloog Mihhail Burda, et eurooplased on väsinud kontrollimatust sisserändest. Majanduslikult arenenud Euroopa riigid ei ole valmis enam sisserändajaid endi juurde tirima ja nõuavad migratsioonikvootide nihutamist nooremate Euroopa riikide peale.

Ungari läheb suhetes Euroopa Liiduga täispangale >>

Esmajoones on nendeks Baltimaad ja niinimetatud Visegrádi grupp, selgitas Burda intervjuus portaalile Sputnik Eesti. Visegrádi grupi riigid – Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari – üritavad agarasti Brüsseli surve all oma seisukohta kaitsta ja migrantide voolu mitte sisse lubada.

Balti riikides pagulaste probleem niivõrd terav ei ole, kuid kõik võib üleöö muutuda, kui vaid Brüssel seda soovib.

"Et Brüsselile aktiivselt vastu seista, selleks on tarvis karismaatilisi liidreid, nagu neid on näiteks Ungaris, Austrias, Itaalias. Baltimaades selliseid poliitikuid näha ei ole," rõhutas Burda.

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) andmetel ulatus 2018. aasta algusest Euroopasse saabunud sisserändajate ja pagulaste arv 1. juuniks üle 32 000 inimese, 2017. aasta samal perioodil oli neid 70 000.

Tšehhi keeldus pagulasi vastu võtmast >>

Hiljuti on sisserändajate vool hakanud järsult kahanema. Nii oli 2016. aastal üle Vahemere Euroopa riikidesse saabunud pagulasi 363 000 inimest. 2015. aastal saabus Euroopa Liitu erinevatel hinnangutel 1 kuni 1,8 miljonit põgenikku ja illegaalset immigranti.

Samal teemal

Tšetšeenid hirmutasid sakslasi – migratsiooniseadusi karmistatakse
Hispaanias toodi merelt ära sadu põgenikke
Saksamaal on alanud pagulaste-vastane vägivald
Ikkagi mässajad: Itaalia saadab päästetud migrandid tagasi
Brüssel kompenseerib migrantide vastuvõtmist rahaliselt
Tagid:
migrandid, liider, poliitika, vastuseis, Visegradi grupp, EL, Mihhail Burda, Baltikum, Poola, Ungari, Tšehhi, Balti riigid

Peamised teemad