15:40 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
11352

Soome president Sauli Niinistö teatas, et ei näe Venemaas mingit ohtu, mõistes, et Moskval pole mingit põhjust tema riiki rünnata.

TALLINN, 16. september – Sputnik Nende sõnadega selgitas Niinistö intervjuus Saksa ajalehele Frankfurter Allgemeine, miks Soome Põhja-Atlandi liiduga ühineda ei kavatse, vahendab RIA Novosti. Lisaks väljendas ta kahtlusi, et Venemaa võiks Balti riike ohustada. 

"Kahtlen, et Venemaa Balti riike ründab. Samuti ei ole tal mingit põhjust Soomet rünnata," ütles president.

Niinistö rõhutas, et Moskva austab Helsingi seisukohti ning erimeelsuste olemasolu ei takista kontaktide säilitamist.

"Venemaa teab, milline on meie positsioon, ega püüa seda muuta. Ta teab, et me võime olla väga kangekaelsed. Kuid ka sellises olukorras ei ole suhete säilitamine Vene Föderatsiooniga üldse keeruline," lõpetas ta.

Riigipea tuletas meelde, millist nõu ta andis oma Ameerika kolleegile Donald Trumpile enne viimase juulikuist kohtumist Vladimir Putiniga.

"Putiniga kohtdes peate olema väga ettevaatlik. Ta on alati väga hästi ette valmistatud. Väga hästi," lõpetas ta.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, toimus  22. augustil Sotšis Venemaa ja Soome presidentide kohtumine, mille lõppedes nimetas Niinistö läbirääkimisi "päikeselisteks" ja Putinit "asjalikuks".

Venemaa president lisas omalt poolt, et dialoog Soome kolleegiga "kinnitas vastastikust tahet kahe riigi heanaaberlikke suhteid arendada".

Vladimir Putini ja Donald Trumpi vaheline esimene tippkohtumine toimus 16. juulil samuti Helsingis

Algatuseks rääkisid presidendid enam kui kahe tunni vältel nelja silma all, pärast mida toimus delegatsioonide laiendatud koosseisu lõunasöök ja ajakirjanike küsimustele vastamine.

Kohtumise järel teatasid riigijuhid huvist kahe riigi vahelisi suhteid parandada.

Samal teemal

Macron ja Niinistö jõid Helsingi turuplatsil kohvi
Putin ja Niinistö arutasid lendude ohutust Läänemere kohal
Tagid:
heanaaberlik, kallaletungi oht, intervjuu, turvalisus, tippkohtumine, Frankfurter Allgemeine, Sauli Niinistö, Donald Trump, Vladimir Putin, Baltimaad, Soome, USA, Venemaa

Peamised teemad