01:42 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
4811

Eesti 200 loob esmaspäevast iga nädal kooskäiva varivalitsuse ning lubab välja pakkuda oma nägemuse Eesti arenguks vajalikest reformidest.

TALLINN, 24. september — Sputnik. "Varivalitsuse ülesanne ei ole pelgalt peegeldada praeguse valitsuse tööd. Meie nägemuses vajab Eesti primitiivse valijatele rahajagamise asemel lahendusi tuleviku seisukohalt põhilistele juurprobleemidele ja neid kavatseme järgmiste kuude jooksul avalikkuse ette tuua," ütles Eesti 200 üks eestvedajaist Priit Alamäe, vahendas ERR.

Peaminister tervitab "Eesti 200" algatust >>

Eesti 200 teatas esmaspäeval, et nende reformikava näeb ette muutuste tegemist riigijuhtimises ja tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonnas, ambitsioonika majandusarengu plaani loomist, haridus- ja teadusinvesteeringute pika plaani loomist, transpordi ja liikuvuse taristu kujundamist ning kogukondade Eesti kujundamist.

Liikumise Eeesti 200 praegune juht Krisina Kallas
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Poliitiline liikumine Eesti 200 liikmed otsustasid, et hiljemalt novembriks moodustatakse uus partei, millega minnakse riigikogu valimistele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Liikumise eestvedaja Kristina Kallas ütles, et partei märksõnadeks saavad isikuvabadused, läbipaistvus, igaühe vastutus, uuendusmeelsus, edasipüüdlikkus ja eestimeelsus.

Erakonnaseaduses seisab, et erakond asutatakse lihtkirjalikus vormis asutamislepinguga. Erakond registreeritakse, kui tal on vähemalt 500 liiget. Eesti 200 liikmeskond on praegu paisunud paarisajani, ütles Kallas ERR-ile.

Riigikogu valimiste seadus sätestab, et valimistel võib osaleda erakond, mis on kantud mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse hiljemalt kandidaatide registreerimiseks esitamise viimasel päeval.

Poliithiiglaste viimane võimalus >>

Viis erinevatel elualadel tegutsevat inimest, kelle seas on Kristina Kallas ja Priit Alamäe, avaldasid kümme kuud enne riigikogu valimisi uue poliitilise liikumise käivitamist tähistava manifesti. Liikumise algatajad kasutavad nime "Eesti 200" ja ei välista erakonnaks muutumist ning riigikogu valimistel osalemist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti maikuus.

2019. aasta Riigikogu valimised

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal.

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Saadikukohti jagatakse D'Hondti meetodi muudetud versiooniga. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte numbrit jagades mandaatide arvuga valimisringkonnas) või on sellega võrdne. (Allikas: Vikipeedia).

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
Tagid:
poliitika, varivalitsus, valimised, Riigikogu, Eesti 200, Kristina Kallas, Priit Alamäe, Eesti

Peamised teemad