00:32 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
3310

Venemaa peab naasma Soome kaubanduspartnerite seas esikohale, teatas Venemaa peaminister pärast kohtumist Soome valitsusjuhiga.

TALLINN, 27. september — Sputnik. Venemaa valitsusjuht Dmitri Medvedev hindab 26. septembril Helsingis Soome kolleegi Juha Sipiläga peetud läbirääkimiste tulemusi positiivseiks. Seda teatas ta ajakirjanikele korraldatud pressikonverentsil.

"Me pidasime maha intensiivsed ja tulemuslikud kahepoolsed läbirääkimised," ütles Venemaa peaminister.

Ta meenutas, et see oli juba neljas kohtumine Soome peaministriga: "Kahel korral kohtusime Peterburis ja ühe korra härra peaministri kodumaal Oulu linnas."

Venemaa on valmis abistama Soomet Airiston Helmi juhtumi uurimisel >>

"See ongi parim tõendus sellele, et kahepoolses korras saab lahendada kõige erinevamaid ülesandeid isegi sel perioodil, mil Venemaa Föderatsiooni ja Euroopa Liidu vahelistes suhetes on kujunenud küllalti keeruline olukord," lisas Medvedev. "Soome jääb meie usaldusväärseks ja konstruktiivseks partneriks."

Venemaa ja Soome lipud
© Sputnik / Вадим Анцупов

Oma sõnade kinnituseks tõi Venemaa valitsusjuht esile eeskätt eduka koostöö gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamisel, aga ka kasvava kaubakäibe riikide vahel.

"Ülesanne, mille me endale seame, on saada Venemaale tagasi esikoht Soome kaubanduspartnerite seas, nagu see oli mõnda aega tagasi," teatas Dmitri Medvedev.

Vastates palvele kommenteerida Soomes alanud ulatuslikku uurimist Venemaa väidetavatest varifirmade kaudu toimunud maavalduste kokkuostmisest ja avalikkuse murest seal võimaliku helikopterite maandumisplatside siseseadmise üle sõjalistel eesmärkidel, ütles Dmitri Medvedev, et peab sääraseid avaldusi jaburateks.

"Kopteriplatside osas on tegemist paranoilise jampsiga, mis siin veel kommenteerida, ma isegi ei tea, mida öelda. Kuskohast säärane jama sünnib? Kelle haiges ajus see on tekkinud?" lausus Venemaa peaminister.

Üldkokkuvõttes in uurimine, mis Soomes toimub, tema sõnul Soome, mitte Venemaa asi. "Soome on juba väga ammu suveräänne riik, uurige mida tahate, see on teie siseasi," rõhutas Medvedev.

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti juba teatas, kohtus Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kolmapäeval Helsingis Soome valitsusjuhi Juho Sipiläga. Läbirääkimistel arutasid pooled aktuaalseid koostööküsimusi kaubanduse ja majanduse, teaduse ja tehnika ning kultuuri ja humanitaaria valdkonnas.

Soome lahes algas Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamine >>

Vestluspartnerid andsid hinnangu ühiste tööstus-, energia- ja taristuprojektide realiseerumiskäigule ning vahetasid mõtteid terves reasa rahvusvahelise problemaatikaga seotud küsimustes.

Tagid:
partner, majandus, läbirääkimised, poliitika, Nord Stream 2, Juha Sipilä, Dmitri Medvedev, Venemaa, Soome

Peamised teemad