05:34 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
2810

USA president Donald Trump püüab sidemeid Venemaaga normaalsemaks muuta, kuid selleks on terve rida tingimusi, teatas Ameerika Ühendriikide suursaadik Moskvas John Huntsman.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. "Minu riigi president on täie selgusega mõista andnud, et on meelestatud kahepoolsete suhete parandamisele ja teeb jõupingutusi selle eesmärgi saavutamiseks," teatas diplomaat USA saatkonna Twitteri-kontol avaldatud pöördumise, edastas RIA Novosti. Tema sõnul seob Washington suhete paranemise "teatavate ootustega".

Ekspert: Trump on Venemaa suhtes järjekindel, ehkki paistab vastuolulisena >>

"Me ütleme väga ja vägagi selgesti, mida teha tuleks. Mitte sekkuda tänavustesse Kongressi vahevalimistesse. Lahendada Ida-Ukrainas Donbassi probleemid," märkis ta.

Huntsmani sõnul on Washingtonile ja Moskvale lähikuudel oluline luua usalduslik õhkkond.

Venemaa on korduvalt tagasi lükanud süüdistused katsetes mõjutada erinevates riikides toimuvaid valimisi ning presidendi pressisekretär Dmitsi Peskov on nimetanud neid "täiesti põhjendamatuiks".

Venemaa välisminister Sergei Lavrov on Venemaa väidetavalt asetleidnud sekkumisest USA ja teiste riikide valimistesse kinnitanud, et mingisuguseidki seda kinnitavaid fakte ei ole.

Samuti on Moskva korduvalt rõhutanud, et ei ole Ukraina siseriikliku konflikti osapooleks ja on huvitatud sellest, et Ukraina poliitilisest ja majanduslikust kriisist üle saaks.

USA saadab välja 60 Vene diplomaati >>

Märtsis saatsid USA võimud riigist välja 60 Venemaa diplomaati ja sulgesid Venemaa peakonsulaadi Seattle´is. Vastuseks teatasid Venemaa võimud 60 USA diplomaadi väljasaatmisest ja sulgesid USA peakonsulaadi Peterburis.

Tagid:
sekkumine, valimised, poliitika, suhted, suursaatkond, Donald Trump, Jon Huntsman, Ukraina, Venemaa, USA

Peamised teemad