08:05 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Euroopa Komisjoni esimees Jean-Claude Juncker tervitab Ühendkuningriigi peaminister Theresa Mayd

Juncker on kindel Brexiti-leppe sünnis hiljemalt novembris

© AFP 2019 / Joe Klamar
Poliitika
lühendatud link
13 0 0

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles täna, et Suurbritanniaga peetavatel lahkumiskõnelustel on leppeni jõudmise šansid viimastel päevadel suurenenud ja kokkuleppele jõutakse hiljemalt novembris.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Euroopa Liidu liidrid kogunevad 17.-18. oktoobril Brüsselisse korralisele tippkohtumisele, mida Brüssel on nimetanud "tõehetkeks" Brexiti kõnelustel.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk hoiatas alles kaks päeva tagasi Suurbritanniat, et aeg kokkuleppele jõudmiseks on otsa saamas, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Theresa May näitas, kuidas õige exit käib>>

Juncker ütles Austria meediale, et kui Euroopa ülemkogul kokkuleppele ei jõuta, siis tehakse seda kindlasti novembris võimalikul erakorralisel tippkohtumisel.

"Mul on põhjust uskuda, et viimastel päevadel on kokkuleppe potentsiaal poolte vahel suurenenud," vahendas ajaleht Der Standard Euroopa Komisjoni presidendi sõnu.

Samas ei ole tema sõnul praegu võimalik ennustada, kas kõnelusi on võimalik lõpule viia oktoobris. "Kui seda ei juhtu, teeme seda novembris."

EL-i liidrid on esitanud Briti peaministrile Theresa May´le kutse pidada 27 kolleegile kõne 17. oktoobri õhtusöögil.

May: Suurbritannia võib Euroopa Liidust lahkuda ka leppeta>>

Diplomaadid on andnud mõista, et sellele võivad järgneda öö läbi kestvad läbirääkimised leppe kontuurides kokku leppimiseks veel enne, kui liidrid 18. oktoobril Mayta peetavate kõneluste järel laiali lähevad.

Briti peaminister kutsus kolmapäeval valitsevaid konservatiive koonduma tema taha Brexiti-kõneluste seni "karmimaks etapiks".

Junckeri sõnul töötab EL kindlameelselt leppeta jäämise võimaluse välistamiseks.

Brexit — protsess läks käima>>

"Ma usun, et me peame ennast sellest leppeta jäämise stsenaariumist distantseerima. Me ei ole veel päral, kuid meie tahe jõuda Briti valitsuse teineteisemõistmiseni on endiselt murdumatu," lausus Luksemburgi ekspeaminister.

Tagid:
Brexit, Jean-Claude Juncker, Theresa May, Euroopa Liit, Ühendkuningriik

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  63
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37