07:02 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Ungari välisminister Péter Szijjártó

Ungari välisminister teatas EL salajasest ärist Venemaaga

© AP Photo / Valentina Petrova
Poliitika
lühendatud link
45 0 0

Ungari välisminister Péter Szijjártó peab Euroopa Liidu süüdistusi Budapesti aadressil tema liiga lähedastes suhetes Venemaaga põhjendamatuiks. Tema sõnul toetab Brüssel märksa tihedamaid suhteid Moskvaga, aga lihtsalt varjab seda.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Seda väitis ta intervjuus väljaandele Der Standard, vahendab RIA Novosti. "Erinevus on vaid selles, et nemad püüavad peita suurt äriajamist pinnapealsete tülide alla," rõhutas Szijjártó.

Oma sõnade kinnitusena tõi ta näiteks Austria kantsleri Sebastian Kurzi kohtumised Vladimir Putiniga, mida on aasta jooksul toimunud juba neli korda.

Vladimir Putini "Viini valss" >>

Lisaks sellele mainis ta nii Venemaa ja Prantsusmaa presidentide arvukaid telefonikõnelusi kui ka Emmanuel Macroni visiiti Peterburi majandusfoorumile. Ta lisas ka, et oli väga üllatunud, kui energialäbirääkimistel Moskvas nägi "Putini ümber kogunenud aukülaliste laua taga" lääneriikide nelja suurima energiakontserni juhte.

Ungari välisminister teatas ühtlasi, et Euroopa Liit liigub vales suunas. Tema arvates vajab Euroopa Komisjon kardinaalseid muutusi, kuna praeguses koosseisus näitab ta "haletsusväärseid tulemusi".

"2019. aastal jääb EL-i liikmesriikide arv esmakordselt vähemaks, Atlandi-ülesed suhted, mis varem alati stabiilsed püsisid, on muutunud väga hapraiks, viimase kolme aasta jooksul on EL-is toimunud 33 terrorirünnakut, mille tagajärjel on surma saanud üle 300 inimese. Kõik see annab tunnistust praeguse komisjoni läbipõrumisest," lausus Szijjártó.

Venemaa ja lääneriikide suhted halvenesid Ukrainas ja Krimmi ümber kujunenud olukorra tõttu. Euroopa Liit ja USA kehtestasid Venemaa-vastased sanktsioonid. Moskva võttis kasutusele vastusmeetmed, võttes kursi impordi külmutamisele.

Ameerika kapitulatsioon: Washington tunnistas uute sanktsioonide kasutust >>

Venemaa võimud on korduvalt teatanud, et sanktsioonide keeles kõnelda on ülimalt ebaproduktiivne. Viimasel ajal kõlavad EL-i riikides üha selgemini arvamused sanktsioonide tühistamise vajalikkusest

Tagid:
äri, majandus, poliitika, salaäri, Välisministeerium, EL, Péter Szijjártó, Venemaa, Ungari

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56