20:20 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
50 0 0

Ungari välisminister Péter Szijjártó peab Euroopa Liidu süüdistusi Budapesti aadressil tema liiga lähedastes suhetes Venemaaga põhjendamatuiks. Tema sõnul toetab Brüssel märksa tihedamaid suhteid Moskvaga, aga lihtsalt varjab seda.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Seda väitis ta intervjuus väljaandele Der Standard, vahendab RIA Novosti. "Erinevus on vaid selles, et nemad püüavad peita suurt äriajamist pinnapealsete tülide alla," rõhutas Szijjártó.

Oma sõnade kinnitusena tõi ta näiteks Austria kantsleri Sebastian Kurzi kohtumised Vladimir Putiniga, mida on aasta jooksul toimunud juba neli korda.

Vladimir Putini "Viini valss" >>

Lisaks sellele mainis ta nii Venemaa ja Prantsusmaa presidentide arvukaid telefonikõnelusi kui ka Emmanuel Macroni visiiti Peterburi majandusfoorumile. Ta lisas ka, et oli väga üllatunud, kui energialäbirääkimistel Moskvas nägi "Putini ümber kogunenud aukülaliste laua taga" lääneriikide nelja suurima energiakontserni juhte.

Ungari välisminister teatas ühtlasi, et Euroopa Liit liigub vales suunas. Tema arvates vajab Euroopa Komisjon kardinaalseid muutusi, kuna praeguses koosseisus näitab ta "haletsusväärseid tulemusi".

"2019. aastal jääb EL-i liikmesriikide arv esmakordselt vähemaks, Atlandi-ülesed suhted, mis varem alati stabiilsed püsisid, on muutunud väga hapraiks, viimase kolme aasta jooksul on EL-is toimunud 33 terrorirünnakut, mille tagajärjel on surma saanud üle 300 inimese. Kõik see annab tunnistust praeguse komisjoni läbipõrumisest," lausus Szijjártó.

Venemaa ja lääneriikide suhted halvenesid Ukrainas ja Krimmi ümber kujunenud olukorra tõttu. Euroopa Liit ja USA kehtestasid Venemaa-vastased sanktsioonid. Moskva võttis kasutusele vastusmeetmed, võttes kursi impordi külmutamisele.

Ameerika kapitulatsioon: Washington tunnistas uute sanktsioonide kasutust >>

Venemaa võimud on korduvalt teatanud, et sanktsioonide keeles kõnelda on ülimalt ebaproduktiivne. Viimasel ajal kõlavad EL-i riikides üha selgemini arvamused sanktsioonide tühistamise vajalikkusest

Tagid:
äri, majandus, poliitika, salaäri, Välisministeerium, EL, Péter Szijjártó, Venemaa, Ungari

Peamised teemad