05:48 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Jüri Ratas

"Üllatus" - Keskerakond valis Ratase esimeheks

© REUTERS / Leonhard Foeger
Poliitika
lühendatud link
3201

Laupäeval, 13. oktoobril toimus Pärnus Keskerakonna kongress, kus üle pika aja kandideeris esimehe kohale vaid üks erakonna liige, seekord praegune esimees Jüri Ratas.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Ratase poolt hääletas 984, vastu 20 inimest.

"Täna valitud esimehe ja juhatuse suurim väljakutse on riigikogu valimiste võitmine," ütles Ratas.

"Meid ootab raske ja pingeline valimiskampaania, kuid me teame, et saame üksteise peale alati loota. Meil on suur, teotahteline, töökas ja ühtehoidev meeskond," lisas ta.

Tänasel, 13. oktoobril toimuval Pärnus Keskerakonna kongressil üle pika aja kandideerib esimehe kohale vaid üks erakonna liige, seekord praegune esimees Jüri Ratas.

Keskerakonna kongress: valimised ilma valikuta>>

Sputnik Eesti tuletas meelde, et Ratas valiti Keskerakonna esimeheks eelmisel Keskerakonna kongressil 2016. aastal, siis kandideeris tema vastu Yana Toom. Ratas sai valimisel 654 häält ja Toom 348.

2015. aastal toimunud kongressil kandideeris esimeheks Edgar Savisaare kõrval Kadri Simson, kes sai 486 häält. Savisaare poolt hääletas 541 keskerakondlast.

2013. aastal kandideeris esimeheks vaid Edgar Savisaar.

Edgar Savisaar naaseb linnavolikokku>>

Ratas kandideeris Savisaare vastu aastal 2011. Siis valiti erakonna juhiks Edgar Savisaar. Jüri Ratas sai 643 hääly ja Edgar Savisaar 925 häält. Enne seda on samuti Savisaarele vastu kandideeritud, ent nii tugevat vastasseisu enne Jüri Ratase kandideerimist ei olnud.

Tagid:
Keskerakond, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56