18:15 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Poliitika
lühendatud link
2210

Euroopa Liit leppis kokku uues sanktsioonide mehhanismis, mis on suunatud keemiarelva kasutajate ja väljatöötajate vastu.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Raamistik annab EL-i võimaluse kehtestada piiranguid kõigi vastu, kes osalevad keemiarelvade arendamises või kasutamises hoolimata nende asukohast või kodakondsusest, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Idlibis korraldati järjekordne keemiarünnaku lavastus >>

Pärast närvimürgirünnakut endise Vene spiooni vastu Suurbritannias ning gaasi ja teiste keelatud ainete korduvat kasutamist Süüria konfliktis on suurriikide seas kasvanud kartus, et sajandi kehtinud tabu keemiarelvade kasutamise suhtes on kadumas.

EL-i välisministrid leppisid Luxembourg´is kokku uutes meetmetes, mis külmutavad sihikul olevate isikute ja organisatsioonide varad ja kehtestavad nende suhtes sissesõidukeelu EL-i riikidesse.

"Meetmed on suunatud füüsiliste ja juriidiliste isikute vastu, kes on otseselt vastutavad keemiarelvade väljatöötamise ja kasutamise eest, nende vastu, kes toetavad seda rahaliselt, tehniliselt või materiaalselt ja nende vastu, kes neid abistavad või õhutavad või on nendega seotud," märkisid välisministrid avalduses.

Esmaspäevane otsus loob raamistiku meetmete kehtestamiseks, otsused sanktsioonide rakendamiseks langetatakse hiljem.

Skripaalide saaga

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti on kirjutanud, leiti Suurbritannia eriteenistuste endine agent Sergei Skripal ja tema tütar Julia 2018. aasta 4. märtsil ühes Salisbury linna pargipingil teadvuseta olekus.

"Inglanna õiendab häda" >>

Suurbritannia võimud teatasid, et Skripalide mürgitamisse närvigaasiga Novitšok on kaasatud Venemaa. Septembri algul jagasid Suurbritannia eriteenistused avalikkusega infot sellest, et Skripale olevat väidetavalt mürgitanud kaks "GRU ohvitseri" – "Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov".

Suurbritannia "tõendeid" kommenteerides on Moskva korduvalt kutsunud Londonit üles siirduma paljasõnalistelt süüdistustelt ja manipulatsioonidelt "Skripalide kaasuse"uurimisele. Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas kõiki süüdistusi jampsiks.

Märtsi algul Salisburys käinud Venemaa kodanikud Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov peavad kõiki nende vastu esitatud süüdistusi absurdseteks. Seda teatasid nad eksklusiivintervjuus RT ja Sputniku peatoimetajale Margarita Simonjanile. Vestluses temaga nimetasid mehed end "keskmise kaliibriga ettevõtjateks" ning Salisbury-sõit oli nende sõnul üksnes turismireis.

Provokatsioonid Süürias

Tõendeid selle kohta, et Douma "keemiarünnaku" näol oli tegu labase võltsinguga, ilmub iga päevaga aina rohkem. Võtame näiteks süürlasest poisikese Hassan Diabi, keda videos rünnaku ohvrina esitleti, kuid kelle tunnistused lääne seisukoha täielikult diskrediteerisid. Lapse sõnul maksti talle küpsiste ja viigimarjadega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Süüria Idlibi provintsi Jisr al-Šuguri külas toimus järjekordse provokatsiooni lavastus, mille eesmärk oli taas kord veenda Läänemaailma väidetavas valitsusvägedepoolses "keemiarelvade" kasutamises tsiviilisikute vastu.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt >>

Venemaa on valjuhäälselt kuulutanud, et valmistub järjekordne provokatsioon, et Valged Kiivrid alustavad Idlibis lavastatud keemiarünnaku võteteks ning levitavad seda filmi kindlal kellaajal kõigis lääneriikide kanalites. Ja nüüd on kõigil, kes selles nii või teisiti osalevad, oma au osaks saada. Holland seda ilmselgelt ei soovi.

Samal teemal

"Skripalide saaga" järg: Petrov muutus "tapjaarst Miškiniks"
Skripalide seriaali uus osa: pööre Ukraina suunas
Venemaad ei saa päästa: T-särgid hukutasid riigi
Tilk tõrva klooripotis - millega lõppesid Lääne provokatsioonid Süürias
Oscari asemel kodakondsus – Suurbritannia võtab Valgeid Kiivreid avasüli vastu
Lääs võtab Assadi ees kiivri maha
Tagid:
mürgistus, närvigaas, keemiarelv, sanktsioonid, EL, Sergei Skripal, Suurbritannia, Süüria

Peamised teemad