23:11 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
10250

Võiks arvata, et mis selles siis halba on, kui Läti kodanikud mõnes teises riigis äri ajavad? Eriti kui see on läti köögi restoran. Antud juhul aga on asi tõsine. Küsige Läti kaitsepolitseist.

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Ka oma edu kuulutada peab oskama. Üldiselt täiel häälel, kuid igaühele eraldi vaikselt ja sosinal. Selle kohta on isegi terve teadus välja arendatud, mida nimetatakse PR-ks. Selle kohta trükitakse raamatuid, korraldatakse seminare ja kursuseid. Tõsised näod tõsistele nägudele. Paljud kaotavad selles valdkonnas oma tervise, mõned isegi oma näo.

Hooplemine on peenike värk, nõuab head närvi, võidakse valesti mõista ja kõik lendab vastu taevast. Tagajärjed võivad olla erinevad, sõltuvalt sellest, millega tuututada: kui fanfaaridega, siis ühtmoodi, kuni sinnamaani, et asi lendab lihtsalt korstnasse. Ärgem unustagem, et puhkpillimängijad kannatavad tõmbetuule käes kõige sagedamini.

Üks Läti paarike ostis teises riigis banaalse sushibaari ja otsustas selle muuta tõsiseks läti köögi restoraniks. Ärge veel naerge. Oma riigi hea mainekujundus välismaal ei tähenda veel head mainekujundust kodumaal, mis on loomulikult igati kasulik asi. Antud juhul aga läks asi untsu sellepärast, et restoran avati Sevastoopolis, mis asub maailma üldsuse poolt mittekontrollitaval territooriumil.

Kui Läti patrioodid asjast haisu ninna said, tekkis neil kohe tahtmine laudlina maha rebida ja laud kummuli keerata. Nuusutati üle ka kõik muu asjaga seonduv, tunti selget separatismi, propaganda ja ebaterve eluviisi ebatervet lõhna. Selgus, et need on Läti elanikud Viktoria ja Pavel, mis on juba raskendav asjaolu iseenesest ja et "neile lihtsalt meeldis Krimmis elada, äri ajada ja lapsi kasvatada". See aga ei ole enam raskendav, see on suisa mahalaskmist nõudev asjaolu.

Seetõttu teavitasid Läti seaduskuulekad elanikud viivitamatult õigeid inimesi. Nüüd hakkab selle restoraniga tegelema kaitsepolitsei. Sest millegi muu kui rahvusliku julgeoleku õõnestamise järele siin küll ei lõhna. Korraldasid, mõtleks ometi, mainekujunduskampaania. Keda te sellega petta tahtsite? Krimmis Läti promomine ei ole mitte ainult viga, kas pole see koguni terroriakt? Peab uurima. Küll kaitsepolitsei asja selgeks teeb. Kui ei õõnestatud otseselt, küllap siis otsitakse hübriidset õõnestamist.

Ja mis eriti häbiväärne, et Krimmi toodangu import on keelatud, eksport sinna ja seal kinnisvara ostmine samuti. Krimmis turismiga seotud teenuste pakkumine on keelatud, mille eest mõned on Lätis juba isegi süüdi mõistetud. Aga ei, ikka kiputakse sinna. Nagu need — keetsid jälle supi kokku. Ja maailma progressiivse avalikkuse väikese, kuid silmapaistva osa moodustavad Läti patrioodid peavad selle nüüd jälle ära helpima. Tegelikult ära helpida meile meeldib, ikka parem, kui helpida.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
kaitsepolitsei, restoran, Läti, Krimm

Peamised teemad