09:12 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
3720

Kremlis suhtuti huumoriga meedias levinud kirjutistesse USA riigipea Donald Trumpi telefonide pealtkuulamisest Venemaa luureteenistuste poolt. Sellest teatas presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Varem on ajaleht New York Times allikatele viidates kirjutanud, et ameeriklaste luureametkonnad olevat teada saanud, et Hiina ja Venemaa kuulavad pealt Trumpi telefonikõnesid. Väljaande andmeil helistab USA riigipea "oma nutitelefonil vanade sõpradega lobisemiseks.

NYT: Hiina ja Venemaa kuulasid pealt Trumpi telefonikõnesid >>

Väljaande allikad väidavad, et nii saavad luurajad teada, kuidas president töötab, kuidas annab administratsiooni poliitikat mõjutada ja milliseid teemasid Trump oma kõnelustes järjepanu tõstatab, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Eriti Hiina sai kõnede pealtkuulamisega teada, millised argumendid Trumpi mõjutavad ja kelle nõuandeid ta usaldab.

Peskov põrgatas USA ajalehele küsimuse, kas Kremli käsutuses on niisugusel pealtkuulamisel põhinevaid luureandmeid.

"Ajaleht nähtavasti valdab selle kohta mingisugust detailset teavet, mis võib olla aluseks niisuguse infot avaldamisele," vahendas RIA Novosti ta sõnu.

Venemaa riigipea pressisekretäri sõnul on säärased artiklid kahetsusväärsed ja annavad tunnistust "ajakirjandusliku vastutuse kahanemisest".

Trumpi kui eduka ärimehe ja poliitiku, aga ka korraliku kodaniku kuvandit lammutatakse järjekindlalt ja leidlikult, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu keskel. Hoope antakse ameeriklaste jaoks kõige pühamaid mõisteid pidi. Kõik see näitab, kuivõrd tugevat aluspõhja laovad tema vastased võimalikuks ametist tagandamiseks.

USA-s kasvab usk, et Tump valitakse ametisse tagasi >>

Vaatamata sellele usub üha rohkem ameeriklasi, et USA president Donald Trump valitakse 2020. aastal ametisse tagasi, selgus presidendi suhtes kriitilise telekanali CNN küsitlusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

46 protsenti vastanutest usub, et Trump saab teise ametiaja presidendina. Märtsis arvas samalaadses küsitluses 54 protsenti vastanutest, et Trumpi tagasi ei valita.

Tagid:
pealtkuulamine, poliitika, telefonikõne, Kreml, Dmitri Peskov, Donald Trump, Hiina, USA, Venemaa

Peamised teemad