19:49 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Poliitika
lühendatud link
Relvastus (196)
5110

Mõnikord juhtub, et tuled oma farmi põllule saaki koristama aga vihma asemel sajab tavast soomusauto alla. USA-s sõjaväebaasi lähedal elades võib seda juhtuda.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Hea sõjatehnika ei lange taevast alla. Aga ei, oodake. Langeb ikka. Ameerika sõjaväelased tahtsid harjutada ja soomustatud Humvee lennukilt allaheitmist. Ja heitsidki. Ainult et see ei maandunud mitte Põhja-Carolinas asuva sõjaväebaasi territooriumile, kuhu ta oleks pidanud maanduma, vaid asulasse. Lihtsalt heideti lennukist kogemata miili võrra varem välja.

​Õnneks keegi surma ei saanud ja ka kellegi vara ei saanud kannatada. Kannatada sai ainult Ameerika sõjaväe maine, kuid tundub, et sellised väikesed apsud ei häiri juba ammu enam kedagi.

Paari aasta eest libisesid koguni kolm Humveed platvormilt maha. See juhtus Saksamaal, õnneks sõjaväebaasi territooriumil, mitte elamupiirkonnas, nii et purunesid ainult autod.

Kõige järgi otsustades ei tehtud pärast seda vahejuhtumit toimunust õigeid järeldusi. Kuigi võib-olla pole see nii nagu tundub. Võib-olla polegi see õnnetus, vaid just harjutus — näiteks kuidas sõjatehnika tõenäolisele vastasele heita ja teha nägu, et see toimus juhuslikult.

Ameerika Ühendriikidel on juba ka selline kogemus – humanitaarabina "mõõdukale relvastatud opositsioonile" Süüriasse saadetud relvad ja tankitõrjekompleksid ei heidetud pimedas mitte ettenähtud piirkonda, vaid otse terrorivõitlejatele. Ameerika sõjaväe eripära arvestades ei usukski, et seda tehti meelega — nad on ju nii kobad, kindlast panid lihtsalt mööda.

Kuigi võib-olla ei tasugi asja eriti keeruliseks teha. NATOs toimub selliseid ebameeldivaid pisiasju kogu aeg. Hispaania õhujõudude hävitaja Eurofighter Typhoon 2000 piloot vajutas Eesti kohal kogemata nupule ja päästis lahti "õhk-õhk" tüüpi raketi, kuigi oleks pidanud Baltimaade õhuruumi kaitsma.

Jah, selliste sõjaväelastega on mitte ainult Balti riigid, vaid kogu maailm kindlates kätes.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
soomusauto, sõjaväelased, USA

Peamised teemad