23:51 19. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
5410

Angela Merkel ei peaks Vladimir Putinile kätt ulatama, usuvad Saksamaa meediakanalid. Enne aga kirjutasid nad, et ta ei tohi Venemaa riigipealt lilli vastu võtta, vaid kohtumistel tuleb kätt suruda. Mida tal nüüd siis peale hakata?..

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Bildi toimetus leiab, et Angela Merkel on Vladimir Putiniga ja Recep Tayyip Erdoğaniga liialt sõbralik. Väljaande arvates ei ole Saksamaa kantsler sugugi kohustatud Venemaa ja Türgi presidentidel Istambulis toimunud Süüria-teemalise tippkohtumise järel tehtud fotol käest kinni hoidma.

"Bildi" ajakirjanik kritiseeris Merkeli liigset sõbralikkust Putiniga suheldes >>

Artikli tarvis küsitletud eksperdid kinnitavad, et Merkel on suunatähised silmist kaotanud. Keegi ei pööranud erilist tähelepanu sellele, et kantsleri sõnul kulges tippkohtumine kenasti ja Idlibis demilitariseeritud tsooni loomises ning Süürias humanitaarkatastroofi leevendamises ilmneb tõsine edasiminek. See avaldus paigutati artiklis päris lõppu, kui oli igakülgselt käsitletud tema "hirmuäratavat" eksimust.

Nagu leiab üks ekspertidest, kelle sõnu artiklis tsiteeritakse, oleks Merkel pidanud nõudma, et Süüria taastamisega tegeleks Venemaa. Seega ta pidanuks tippkohtumisele saabunult rusikaga vastu lauda lööma ja kellelegi kätt andmata selja pöörama.

See oleks olnud väga tulemuslik ja asjakohane. Tõenäoliselt oleks rahulolematute meelest Saksamaal üldse parem olnud kohtumisest mitte osa võtta ja Süüria protsessist ise taanduda – jäägu see talle võõraks peavaluks.

Ega ju saksa kriitikutele niikuinii meeltmööda olla ei anna, Kui Angela Merkel kevadel Sotši sabus, tervitas Vladimir Putin teda oma residentsi lävel lillekimbuga. Kantsleri näolime järgi otsustades oli tal hea meel, et temas naisterahvast nähti, Bild aga oli selle üle väga pahane.

Tookord ilmus ajakirjas artikkel "kohutavast solvamisest", mille Moskva olevat Berliini suhtes sooritanud. Kirjutati, et Venemaa riigipea saatis Saksamaa kantslerile "singaali", et tema on mees, too aga naine – ja nimelt seda loeti "solvavaks".

Sest tõsistes poliitikaringkondades ei olevat ette nähtud daamidele kohtumisel lilli kinkida, vaid kombeks on kätt suruda. Nüüd siis selgus, et ka käepigistus on liiast. Seda polnud artikli autor nähtavasti veel kuulnudki, et Merkel üritas Putiniga vene keeles kõnelda ja nähtavasti koguni nalja visata.

Venemaa president Vladimir Putin tantsis Austria välisministri Karin Kneissliga >>

Järgmisena kritiseeritakse ilmselt suusõnalisi tervitusi ja otsest silmsidet, seejärel telefonikõnesid ja telegramme. Paistab, et saksa ajakirjanike arvates oleks nüüd, mil olukord maailmas on niigi väga keeruline, tuleks niisuguse käitumise asemel pigem ükshaaval minema hiilida.

Autori arvamus ei pruugi ühtida toimetuse seiskohaga.

Tagid:
käeulatus, poliitika, kriitika, Bild, Merkel, Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan, Saksamaa, Venemaa, Süüria

Peamised teemad