06:17 22. Juuli 2019
Kuula otse
  • USD1.1226
  • RUB70.7370
Eesti Energia

Riigikogu infotunnis räägiti Eesti Energia aktsiakapitali suurendamisest

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Poliitika
lühendatud link
11 0 0

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Toomas Tõniste Andres Herkeli küsimusele Eesti Energia aktsiakapitali suurendamise kohta riigieelarvest.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Herkel uuris, milleks on kavas kasutada 143 miljonit eurot, mis on riigieelarves kirjas Eesti Energia aktsiakapitali suurendamiseks. Herkel viitas rahandusministri sõnadele, mille järgi pole sissemakse garanteeritud, ja küsis, kas sel juhul võiks selle summa eelarvest välja võtta, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Tuulepark, illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Rahandusministri sõnul on Eesti Energiale aktsiakapitali sissemakseks eelarves tõesti ette nähtud 143 miljonit eurot, kuid see summa pole ettevõttele garanteeritud.

"Riigieelarves ette nähtud summa loob aga eeldused, baasi, võimaluse sobiva investeeringu olemasolul ja kapitali vajadusel selline otsus teha," selgitas Tõniste.

Eesti Energia ostab Nelja Energia ligi poole miljardi euro eest>>

Ta märkis, et investeerimisotsuseid tehakse selle aasta lõpus ja ka järgmise aasta jooksul, kuid otsuste tegemise ajaks peab finantseerimine juba garanteeritud olema. Minister lisas, et planeeritavad investeeringud on ette nähtud jaotusvõrku, taastuvenergiasse ja plaanitava õlitehase ehitusse.

Tõniste vastas veel Raivo Põldaru küsimusele Danske panga kaudu arveldamise ja Aivar Sõerdi küsimusele eelarve läbipaistvuse kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Martin Helme ja Jaak Madisoni küsimustele ÜRO migratsioonileppe, Jürgen Ligi küsimusele kellakeeramise ja Enn Meri küsimusele riigipalgaliste töökohtade arvu kohta. Kultuuriminister Indrek Saar vastas Krista Aru küsimusele ERSO ruumiprobleemi lahendamise ettepanekute kohta.

 

Tagid:
aktsiakapital, Eesti Energia, Riigikogu, Toomas Tõniste, Eesti

Peamised teemad