21:19 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
6910

Saksamaa endine kantsler Gerhard Schröder jagas mõtteid Krimmi Venemaaga taasühinemisega seotud reaalsuse tunnustamise väljavaadetest Läänes.

TALLINN, 11. november — Sputnik. Saksamaa endine kantsler Gerhard Schröder ei kahtle, et maailm peab varem või hiljem ametlikult tunnustama Krimmi Venemaa Föderatsiooni subjektina. Ta märkis seda intervjuus väljaandele Aachener Nachrichten.

"See on reaalsus, mida tuleb kunagi tunnistada," tsiteerib RIA Novosti Schröderi arvamust.

Saksamaa endine kantsler tuletas ühtlasi meelde, et NSV Liidus oli Krimm juba Venemaa osa ja tolleaegne Nõukogude Liidu liider Nikita Hruštšov kinkis selle 1954. aastal Ukrainale, arvates, et "kommunism elab sama kaua kui katoliku kirik".

Lavrov rääkis "vene ohu" müüdi allikast >>

Venemaa ja Euroopa suhetest rääkides väljendas Gerhard Schröder veendumust vajaduses taastada koostöö Moskvaga. Saksamaa endine kantsler rõhutas, et Venemaa on Euroopa Liidu lähim naaber ja ilma temata ei ole pikaajalise rahu kehtestamine kontinendil võimalik.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Venemaa välisminister Sergei Lavrov rääkis hiljuti Hispaania väljaandele El Pais antud intervjuus Venemaa ja Euroopa Liidu suhete soojenemise ja sanktsioonide keeles peetavast dialoogist loobumise võimalusest.

Samal ajal tuletas ta meelde, et suhete pingestumise allikaks ei olnud Venemaa ja seepärast peaks esimese sammu selles suunas astuma Euroopa Liit. "Loodame, et lõppkokkuvõttes terve mõistus võidab, sest sanktsioonid pole objektiivselt kasulikud ei Venemaale ega Euroopa Liidule," ütles Lavrov.

Teadaolevalt kehtestasid Euroopa Liit ja Ameerika Ühendriigid Venemaale piiravad meetmed 2014. aastal. Lääne sõnul on sanktsioonid Venemaale karistuseks Krimmi "annekteerimise" ja relvastatud konflikti "vallapäästmise eest" Ukraina kaguosas — Donbassis. Moskva rakendas vastumeetmeid, piirates Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu toodete juurdepääsu Venemaa turule.

Venemaa juhtkond on korduvalt teatanud, et tema vastu suunatud Lääne süüdistused on absurdsed. Lavrovi sõnul ei märka Lääne eliit kõikides "pattudes" Moskvat süüdistades, et nende poliitika on viinud olukorrani, kus diplomaatia, läbirääkimiste kultuur ja kompromiss on asendunud diktaadi ja ÜRO Julgeolekunõukogu nõusolekuta kehtestatud ühepoolsete sanktsioonidega, millel on ekstraterritoriaalne iseloom.

Lavrov teatas russofoobsete tendentside tugevnemisest maailmas >>

"Sellised, juba kümneid riike hõlmavad meetmed ei ole mitte ainult ebaseaduslikud, vaid ka ebatõhusad, nagu kinnitab näiteks Ameerika Ühendriikide üle poole sajandi kestnud Kuuba blokaad, mille kogu maailma kogukond on hukka mõistnud," ütles Lavrov, esinedes septembris ÜRO Peaassamblee 73. istungjärgul New Yorgis.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
taasühinemine, poliitika, tunnustamine, Gerhard Schröder, Saksamaa, Krimm, Venemaa

Peamised teemad